mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pięć gwiazdek dla Hyundaia i20

Pięć gwiazdek dla Hyundaia i20

Hyundai i20 zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek za ochronę w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP, stając się tym samym jednym z najbezpieczniejszych modeli w segmencie B.

Pięć gwiazdek dla Hyundaia i20
Pięciodrzwiowy Hyundai i20 uzyskał wysokie oceny we wszystkich czterech kategoriach – bezpieczeństwo dorosłych (88%), ochrona dziecka (83%), ochrona pieszych (64%) oraz "safety assist" (zastosowane technologie bezpieczeństwa) (86%).

Szczególnie imponujący jest wynik 88% w zakresie ochrony dorosłych, uwzględniającym także uszkodzenia kręgów szyjnych. Aktywne zagłówki, pasy z napinaczami, sześć poduszek powietrznych – przednie, boczne i kurtyny – przyczyniły się do zakończenia z sukcesem testów w zderzeniu czołowym, bocznym oraz w zderzeniu bocznym ze słupem.

Wyposażony w wyjątkowo bogaty pakiet bezpieczeństwa Hyundai i20 zdobył aż 6 punktów na siedem możliwych, w kategorii "safety assist", przede wszystkim ze względu na obecność czujników zapięcia pasów oraz system ESC (stabilizacja toru jazdy), pomagający zminimalizować ryzyko poślizgu.

Hyundai i20 jest drugim po modelu i30 autem w gamie koreańskiej marki, który uzyskał maksymalną ocenę za ochronę podczas testów zderzeniowych Euro NCAP.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i20
Hyundai i20
Cena podstawowa już od: 45 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Euro NCAP rozbija pięć nowości

Euro NCAP rozbija pięć nowości

Aktualności 2016-12-01

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.