mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pięć gwiazdek dla Hyundaia i20

Pięć gwiazdek dla Hyundaia i20

Hyundai i20 zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek za ochronę w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP, stając się tym samym jednym z najbezpieczniejszych modeli w segmencie B.

Pięć gwiazdek dla Hyundaia i20
Pięciodrzwiowy Hyundai i20 uzyskał wysokie oceny we wszystkich czterech kategoriach – bezpieczeństwo dorosłych (88%), ochrona dziecka (83%), ochrona pieszych (64%) oraz "safety assist" (zastosowane technologie bezpieczeństwa) (86%).

Szczególnie imponujący jest wynik 88% w zakresie ochrony dorosłych, uwzględniającym także uszkodzenia kręgów szyjnych. Aktywne zagłówki, pasy z napinaczami, sześć poduszek powietrznych – przednie, boczne i kurtyny – przyczyniły się do zakończenia z sukcesem testów w zderzeniu czołowym, bocznym oraz w zderzeniu bocznym ze słupem.

Wyposażony w wyjątkowo bogaty pakiet bezpieczeństwa Hyundai i20 zdobył aż 6 punktów na siedem możliwych, w kategorii "safety assist", przede wszystkim ze względu na obecność czujników zapięcia pasów oraz system ESC (stabilizacja toru jazdy), pomagający zminimalizować ryzyko poślizgu.

Hyundai i20 jest drugim po modelu i30 autem w gamie koreańskiej marki, który uzyskał maksymalną ocenę za ochronę podczas testów zderzeniowych Euro NCAP.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Hyundai i20
Hyundai i20
Cena podstawowa już od: 46 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Hyundai i30 Fastback - nieoczekiwana premiera

Aktualności 2017-07-13

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.