mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pięć zespołów z Polski w półfinałach VISTY

Pięć zespołów z Polski w półfinałach VISTY

VISTA to światowe zawody, a jednocześnie program szkoleniowy dla mechaników i personelu punktów serwisowych Volvo Trucks i Volvo Buses,. Rozgrywany na pięciu kontynentach program  wszedł w fazę rozgrywek półfinałowych. Z rekordowej liczby 3500 zespołów z 70 krajów zostało 150 drużyn liczących łącznie 600 uczestników. Wśród nich znalazło się 5 zespołów z Polski reprezentujących autoryzowane punkty serwisowe Volvo w Szczecinie, Kutnie i Rzgowie.

Pięć zespołów z Polski w półfinałach VISTY
W półfinałach dla Regionu Europy Centralno-Wschodniej, które odbędą się w Pietrzykowicach k/Wrocławia, w dniach 30-31 marca, pięć polskich zespołów będzie konkurować z dziesięcioma łącznie drużynami pochodzącymi z: Republiki Czeskiej, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier i Słowacji. Zespoły będą walczyć o trzy miejsca, uprawniające do udziału w światowym finale konkursu, który odbędzie się w Szwecji w czerwcu bieżącego roku. Jednocześnie, z punktu widzenia polskiego rynku, półfinały te, to wyzwanie dla dwóch dealerów Volvo: firmy ZHU Józef Skrzypa, reprezentowanej przez dwa zespoły z punktu serwisowego w Szczecinie oraz firmy Nijhof-Wassink, reprezentowanej przez również dwa zespoły z punktu serwisowego w Rzgowie oraz przez jeden zespół z Kutna.

VISTA to największy program szkoleniowy tego typu na świecie, a jego celem jest poszerzenie wiedzy zarówno mechaników, jak i pozostałego personelu autoryzowanych punktów serwisowych. Wysoki poziom kompetencji wśród pracowników punktu serwisowego jest ważnym elementem kompletnego rozwiązania oferowanego przez Volvo Trucks i Volvo Buses. Jest to szczególnie istotne w okresie obecnej tendencji zniżkowej w gospodarce, która ze względu na fakt, iż wielu klientów odkłada w czasie decyzje o odnowieniu floty pojazdów, powoduje nawet wzrost oczekiwań dotyczących obsługi serwisowej.

- Zanim mistrzowie świata zostaną w czerwcu ogłoszeni, VISTA spowoduje, że łącznie ponad 300 000 godzin poświęconych zostanie na szkolenia uczestników. Wszyscy oni są rzeczywiście bardzo zmotywowani i zaangażowani w swój udział w konkursie i dlatego gotowi są poświęcić dodatkowo swój wolny czas na to, by jak najlepiej się do niego przygotować – powiedziała Johanna Lundberg, główny menedżer projektu VISTA.

Po rozegranych w ramach konkursu trzech lokalnych rundach teoretycznych, około 150 zespołów, z prawie 50 krajów zakwalifikowało się do udziału w regionalnych półfinałach. Runda ta, obejmująca zarówno zadania teoretyczne, jak i część praktyczną, zostanie zrealizowana w marcu i kwietniu, w siedmiu lokalizacjach, na pięciu kontynentach. W jej wyniku, 28 najlepszych zespołów zakwalifikuje się do udziału w światowym finale konkursu, który zaplanowany został na dzień 11 czerwca w Goeteborgu w Szwecji, co zbiega się z terminem przystanku regat Volvo Ocen Race w niedalekim Marstrand.

- VISTA jest ważną częścią działań Volvo w kierunku zapewnienia klientom najlepszej w świecie obsługi serwisowej - powiedział Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks. - Mamy nadzieję, że konkurs i ogromne zaangażowanie, jakie wykazują jego uczestnicy, pozwolą również na podniesienie statusu zawodu mechanika, co z kolei pomoże nam w pozyskaniu najbardziej utalentowanych pracowników do naszych punktów serwisowych - dodał.

- Volvo organizuje zawody dla mechaników od ponad 50 lat i jesteśmy naprawdę zadowoleni z faktu, że za każdym razem udaje nam się pobić poprzedni rekord w odniesieniu do liczby uczestników. Zarówno półfinały, jak i światowy finał konkursu będą bardzo ekscytującymi wydarzeniami, w których wiedza i umiejętności poddane zostaną prawdziwie wymagającej próbie - podsumował Staffan Jufors.
Tematy w artykule: Volvo Trucks ciężarowe

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.