mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piękna Włoszka uhonorowana

Piękna Włoszka uhonorowana

Alfa Romeo Giulietta zdobyła nagrodę Włoskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych UIGA - tytuł "Auto Europa 2011".

Piękna Włoszka uhonorowana

Alfa wyprzedziła przy tym czterdziestu konkurentów, m.in. Citroena DS3, Peugeota RCZ, a nawet Volvo S60 i BMW Serii 5.

Tytuł ten przyznają dziennikarze, którzy wybierają najlepszy samochód wyprodukowany w jednym z 27 krajów Unii Europejskiej między 31 sierpnia ub. roku a 1 września b.r. w ilości minimalnie 10 tysięcy egzemplarzy (1000 w przypadku samochodów sportowych).

Jury oddało głos na Alfę w trzech głównych kategoriach na pięć dostępnych: "design i aerodynamika", "osiągi, spalanie i emisje" oraz "technologia, bezpieczeństwo i innowacja".

 

Prezes UIGA Pierluigi Bonora tak skomentował wygraną Alfy: -Sukces Alfy Romeo Giulietta podkreśla wysiłek Fiat Group Automobiles w odrodzenie mediolańskiej marki, która jest już w pełni gotowa do wejścia na rynek północnoamerykański. (...) Model Giulietta jest kwintesencją najlepszego włoskiego stylu i technologii „made-in-Torino", o jeszcze lepszych osiągach i wyższym poziomie bezpieczeństwa. W tym roku czterdzieści jeden modeli kandydowało do tytułu i tak, jak zdarzało się już w przeszłości, obserwowaliśmy zagorzałą walkę o zwycięstwo do samego końca, pomiędzy marką  włoską i francuskim Citroënem DS3.

Naszym zdaniem powinna być jeszcze jedna kategoria. Powiedzcie teraz na głos "Alfa Romeo Giulietta" - czy za to nie powinno być oddzielnej nagrody?

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta
Cena podstawowa już od: 78 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Alfa Romeo Stelvio w wersji coupe

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.