mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsza Alfa 8C wydana

Pierwsza Alfa 8C wydana

Do Connecticut (USA) dotarł właśnie pierwszy egzemplarz  Alfy 8C Competizione przeznaczony na rynek amerykański. Ceremonia przekazania samochodu miała miejsce w “Miller Motorcars”, gdzie ten oszałamiający pojazd odebrał jego nowy właściciel, James Glickenhaus, jeden z największych kolekcjonerów samochodów w świecie.

Pierwsza Alfa 8C wydana

Super-samochód, wyprodukowany w ilości zaledwie pięciuset egzemplarzy, został zaprojektowany w Centro Stile Alfa Romeo. Charakteryzują go wymodelowane powierzchnie, które idealnie „ubierają” doskonałą motoryzacyjnie i mechanicznie Alfę Romeo: opływowa linia wyraża piękno prawdziwego „dzieła sztuki” w ruchu, odwołuje się do wspaniałej przeszłości, ale też dzięki technologii i walorom emocjonalnym wybiega daleko w przyszłość.

Glickenhaus wyznał, że jest szczególnie dumny z faktu, że to właśnie on jako pierwszy amerykański klient otrzymał Alfę Romeo. Natychmiast po oficjalnym przekazaniu kluczyków, kolekcjoner pojechał na jazdę testową, aby w pełni docenić główne zalety techniczne i dynamiczne swojej Alfy 8C Competizione.

Alfa 8C Competizione jest wyposażona w 8 cylindrowy silnik o pojemności 4.7 litra, który pozwala rozwinąć moc 450 KM, z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i natychmiast przyciąga wzrok z uwagi na niepowtarzalną włoską elegancję, absolutnie wyjątkowy styl, obiecujący sportową jazdę w duchu  tradycji Alfa Romeo.
 
Pozostałe 84 egzemplarze modelu Alfa 8C Competizione przeznaczone dla klientów rynku amerykańskiego dotrą do Stanów zjednoczonych jeszcze przed końcem roku.

Tematy w artykule: 8c Competizione

Podobne wiadomości:

Latający spodek od Carrozzeria Touring

Latający spodek od Carrozzeria Touring

Samochody luksusowe 2012-03-12

Latajacy spodek Alfy Romeo w Genewie

Latajacy spodek Alfy Romeo w Genewie

Aktualności 2012-03-05

Komentuj:

~michal 2008-12-08

a jaka wersja jezdziles ?? z jakim silnikiem, na jeździe probnej czy zakupiłes sobie to autko :D??

~mateo 2008-12-04

Rewelacyjne auto.Ja poki co teraz napawam sie przyjemnością z jazdy Alfa MiTo.Jest rewelacyjna i swietnie sie trzyma drogi.To mój typ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic