mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsza fabryka Hyundaia w USA

Pierwsza fabryka Hyundaia w USA

W Alabamie został otwarty pierwszy na terenie Stanów Zjednoczonych zakład produkcyjny południowokoreańskiego koncernu Hyundai.

Pierwsza fabryka Hyundaia w USA

Warta 1,1 mld dolarów inwestycja rozpoczęła się w 2002 roku. W fabryce znajdzie zatrudnienie ponad 2 tysiące osób. Ponadto nowy zakład zaopatrywany jest przez sześćdziesięciu czterech dostawców z całego kraju. Szacuje się, że firmy te stworzą dodatkowo 5.500 nowych miejsc pracy i zainwestują 500 mln dolarów.

Obiekt o powierzchni 186 tys. metrów kwadratowych ulokowany jest na działce zajmującej 698 hektarów i obejmuje tłocznię, lakiernię, montażownię, tor testowy o długości 3,2 km i zakład silników, który produkuje zupełnie nową jednostę V6 o pojemności 3,3 litra. Produkcję rozpoczęto w maju pierwszymi egzeplarzami nowej Sonaty. Pełna wydajność wynosi 300 tysięcy samochodów rocznie.

Oprócz fabryki Hyundai stworzył już wcześniej w USA centrum projektowe (Irvine), tor testowy (Kalifornia) oraz centrum techniczne (Michigan).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport