mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsza fabryka Toyoty w Rosji

Pierwsza fabryka Toyoty w Rosji

Walka o pozycję globalnego lidera w branży motoryzacyjnej nie mogła się obyć bez jednego z najdynamiczniej rozwijających się obecnie rynków - Rosji. Toyota otworzyła właśnie swoją pierwszą fabrykę w tym kraju.

W Rosji swoje zakłady mają już takie międzynarodowe koncerny jak General Motors, Ford czy Hyundai. W trakcie negocjacji są już kolejne - Suzuki, Mitsubishi, Nissan, czy PSA Peugeot Citroen. W ciągu pierwszych jedenastu miesięcy bieżącego roku sprzedaż samochodów zagranicznych marek na rynku rosyjskim wzrosła aż o 63 procent.

Nie dziwi więc zatem, że i Toyota, która walczy z GM o fotel lidera pod względem sprzedaży, zdecydowała się na inwestycję w największym kraju na kuli ziemskiej. Od 2005 roku japoński koncern zainwestował łącznie ok. 3 miliardy rubli (121,5 mln dolarów), czego efektem jest nowa fabryka w St. Petersburgu, w której wytwarzany będzie model Camry. Będzie to też pierwsza fabryka na terenie Rosji, w której powstawać będą modele z segmentu premium.

W ciągu 18 miesięcy ma zostać osiągnięta maksymalna roczna produkcja 50 tys. aut, jednak już teraz władze Toyoty zapowiadają, iż w nieco dalszej przyszłości będą chcieli zwiększyć produkcję do 200 a nawet 300 tys. samochodów.

Wybór modelu Camry nie powinien również dziwić. Na rynku amerykańskim model ten był najlepiej sprzedającym się autem w ośmiu z dziewięciu ostatnich lat.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.