mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsza odsłona Forda X-MAX

Pierwsza odsłona Forda X-MAX

Długo oczekiwany kompaktowy SUV Forda nareszcie zadebiutował. Niestety jak na razie tylko w postaci elektronicznej. W sieci pojawiły się bowiem pierwsze zdjęcia modelu o nazwie X-MAX.

Pierwsza odsłona Forda X-MAX

Kilka miesięcy temu w arktycznych mrozach Skandynawii zagraniczni reporterzy przyłapali podczas testów samochód, który miał niebawem po raz pierwszy się ujawnić. I oto nadszedł. Kompaktowy SUV Forda będzie się nazywać X-MAX. Najprawdopodobniej został on zbudowany na płycie podłogowej modelu Focus. Po stylistyce nadwozia widać zresztą, skąd zaczerpnięte zostały pomysły przy tworzeniu tego samochodu. Szczególnie jeśli chodzi o przednie reflektory. Tył samochodu oraz jego poszerzone nadkola i linie drzwi nawiązują do modelu S-MAX.

Nowy samochód Forda z napędem na cztery koła będzie standardowo wyposażony w relingi dachowe. Z powodu nisko zawieszonego nadwozia, nie będzie można go traktować jako typowego auta do off-roadu, ale za to będzie się dobrze spisywał na powierzchni wyłożonej asfaltem. Tak więc jego komfortowe zawieszenie przyda się w czasie długich podróży, natomiast gdy przyjdzie okazja żeby zmierzyć się z terenem gorszej jakości, na pomoc przyjdzie wspomniany napęd.

Wewnątrz samochodu można się spodziewać wnętrza wysokiej jakości, podobnego do tego jakie będzie można spotkać w nadchodzącej generacji Forda Mondeo. W środku bez większych problemów zmieści się w nim pięciu pasażerów. Pod maską pojawią się jednostki benzynowe o pojemności 1,6; 1,8 oraz 2,0 litra. W późniejszym okresie dostępny będzie również topowy motor znany z serii ST (2,5l). Dla oszczędnych zostanie przygotowana wersja z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,0 litra.

Ceny samochodu na rynku brytyjskim będą się zaczynać od 90 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Nowy C-Max zjechał z taśm (2007-03-26)

Taki będzie nowy Focus... (2007-03-23)

Focus ST powyżej oczekiwań (2007-03-22)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford X-max

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~cwf605 2007-04-02

a mi sie nie podoba,wzieli przod focusa bok i tyl od smaxa skleili to i mamy kolejna brzydka terenowke

~A 2007-03-28

FAJNY!!!

~sisco 2007-03-28

no no bardzo ladny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.