mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsza wygrana Adama Małysza

Pierwsza wygrana Adama Małysza

"Polski Orzeł" w miniony weekend odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w rajdach terenowych. Adam Małysz wygrał na węgierskiej ziemi.

Pierwsza wygrana Adama Małysza
Adam Małysz wygrał w rajdzie Toolimpex Cup rozgrywanym na Węgrzech z bazą w Nagykallo. Zwycięstwo polskiego kierowcy, pilotowanego przez Rafała Martona sprawiło, że polska załoga prowadzi w klasyfikacji mistrzostw FIA CEZ Cross Country.

"Pierwsze rajdowe zwycięstwo bardzo dobrze smakuje! Trochę dopisało nam szczęście. Węgier jadący Toyotą przegrał z nami pierwszy oes i trochę się nagrzał. Już na długim oesie widać było, że nie dohamowuje do zakrętów. Obydwaj jechaliśmy na ATK-ach, ale dzisiaj było bardziej ślisko. Na kolejnej próbie, dwa- trzy kilometry przed metą były duże koleiny. Fodora wybiło na jednej koleinie, spadł obok niej, zawiesił się na koleinie i już tam został.

Dzisiaj jechaliśmy normalnym tempem. Panowały w miarę podobne warunki, jak wczoraj. W nocy padało. Znowu było błoto i skrócono długi odcinek, przejeżdżany w drugą stronę. Tym razem dobrze dobraliśmy opony. Tempo było dobre. Strasznie się cieszę z mojego pierwszego zwycięstwa w rajdach terenowych"
, skomentował swój występ Adam Małys.

Sobotni etap wygrał Imre Fodor, ale na szóstym odcinku specjalnym był gorszy od Małysza o 36 sekund i nie przejechał kolejnego OSu. W niedziele Polski Orzeł wygrał wszystkie cztery próby i tym samym zwyciężył w rajdzie Toolimex Cup. To sprawia, że znów chce się krzyknąć "Brawo Adam!" Załoga Małysz/Marton startuje specjalnie przygotowaną Toyotą Hilux.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1, Mini One, Opel Adam: samochód jak...

auto motor i sport 0000-00-00

Na imię ma Adam, na nazwisko Opel i bardzo liczy na przychylność singli kochających auta–gadżety. Twierdzi, że można na nim polegać – po zakrętach śmiga jak Mini, zrobiony jest solidnie jak Audi A1, a od obydwu jest dużo tańszy.

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.