mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsza wygrana Adama Małysza

Pierwsza wygrana Adama Małysza

"Polski Orzeł" w miniony weekend odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w rajdach terenowych. Adam Małysz wygrał na węgierskiej ziemi.

Pierwsza wygrana Adama Małysza
Adam Małysz wygrał w rajdzie Toolimpex Cup rozgrywanym na Węgrzech z bazą w Nagykallo. Zwycięstwo polskiego kierowcy, pilotowanego przez Rafała Martona sprawiło, że polska załoga prowadzi w klasyfikacji mistrzostw FIA CEZ Cross Country.

"Pierwsze rajdowe zwycięstwo bardzo dobrze smakuje! Trochę dopisało nam szczęście. Węgier jadący Toyotą przegrał z nami pierwszy oes i trochę się nagrzał. Już na długim oesie widać było, że nie dohamowuje do zakrętów. Obydwaj jechaliśmy na ATK-ach, ale dzisiaj było bardziej ślisko. Na kolejnej próbie, dwa- trzy kilometry przed metą były duże koleiny. Fodora wybiło na jednej koleinie, spadł obok niej, zawiesił się na koleinie i już tam został.

Dzisiaj jechaliśmy normalnym tempem. Panowały w miarę podobne warunki, jak wczoraj. W nocy padało. Znowu było błoto i skrócono długi odcinek, przejeżdżany w drugą stronę. Tym razem dobrze dobraliśmy opony. Tempo było dobre. Strasznie się cieszę z mojego pierwszego zwycięstwa w rajdach terenowych"
, skomentował swój występ Adam Małys.

Sobotni etap wygrał Imre Fodor, ale na szóstym odcinku specjalnym był gorszy od Małysza o 36 sekund i nie przejechał kolejnego OSu. W niedziele Polski Orzeł wygrał wszystkie cztery próby i tym samym zwyciężył w rajdzie Toolimex Cup. To sprawia, że znów chce się krzyknąć "Brawo Adam!" Załoga Małysz/Marton startuje specjalnie przygotowaną Toyotą Hilux.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 43 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.