mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze 80 ha dla MANa

Pierwsze 80 ha dla MANa

Podpisano umowę między powołaną specjalnie w tym celu spółką Małopolskie Parki Przemysłowe a firmą MAN na mocy której niemiecki inwestor stał się właścicielem 80 hektarów gruntu w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej.

Zgodnie z umową ramową z sierpnia 2005 roku, zarząd województwa małopolskiego zobowiązał się m.in. do przeprowadzenia operacji wykupu gruntów w Niepołomicach, należących do szeregu prywatnych właścicieli i sprzedaży ich inwestorowi. W dalszej kolejności sprzedawane kolejne 60 hektarów z przeznaczeniem na obiekty pomocnicze oraz inwestycje kilku poddostawców firmy MAN. Skupowanie mniejszych terenów będących własnością osób prywatnych mieszkających w większości w gminie Niepołomice rozpocznie się z początkiem grudnia. Koniec wykupu przewidziany jest na sierpień przyszłego roku.

Teren pod inwestycję należy od września br. do Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). Miesiąc później koncern MAN otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie. Budując nowy zakład montażowy samochodów ciężarowych niemiecki koncern zainwestuje w Polsce kolejne 90 do 100 milionów euro i stworzy od 650 do 1.000 nowych miejsc pracy. Proces rekrutacji pracowników już się rozpoczął. "Już można składać podania o pracę w MANie" - informuje Urząd Pracy w Niepołomicach.

Przeczytaj także:

MAN w krakowskiej strefie (2005-09-14)

MAN w Polsce (2005-09-23)


 


Podobne wiadomości:

MAN w Polsce

MAN w Polsce

Aktualności 2005-09-23

MAN w krakowskiej strefie

MAN w krakowskiej strefie

Aktualności 2005-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic