mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze Solarisy z silnikami Euro 6 w Niemczech

Pierwsze Solarisy z silnikami Euro 6 w Niemczech

Solaris Bus & Coach przekazał oficjalnie pierwsze dwa autobusy Urbino 12 z silnikami spełniającymi najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, która zacznie obowiązywać w Unii Europejskiej od stycznia 2014. Pierwszym klientem na rynku niemieckim, który zakupił te nowoczesne i ekologiczne pojazdy jest firma Wies Faszinatour, obsługująca komunikację publiczną w położonym w Bawarii Weiden.

Pierwsze Solarisy z silnikami Euro 6 w Niemczech
- Dwa nowe Solarisy w naszej flocie jeszcze bardziej zwiększają poziom oferowanych przez nas usług. Dzięki zastosowaniu w nich ekologicznych silników, spełniających normę Euro 6, emitujemy tylko śladowe ilości spalin do atmosfery, co wydatnie podnosi jakość życia w mieście. Solaris i tym razem w sposób bardzo profesjonalny spełnił nasze oczekiwania w zakresie wyposażenia nowych pojazdów, do czego zdążył nas już wcześniej przyzwyczaić - cieszy się z nowych autobusów Wolfgang Wies, właściciel Wies Faszinatour.

Każdy z zakupionych autobusów napędzany jest zupełnie nowym silnikiem DAF (PACCAR) MX-11. Sześciocylindrowy silnik z technologią Common-Rail posiada 210 kW (290 KM) mocy przy momencie obrotowym 1.200 Nm. Aby spełnić normę emisji spalin Euro 6 zastosowano w nim system recyrkulacji spalin EGR oraz technologię selektywnej redukcji katalitycznej SCR, która jest odpowiedzialna za redukcję szkodliwych tlenków azotu tzw. NOx. Główną zmianą w stosunku do poprzedniej generacji silników jest wbudowanie filtra cząstek stałych. Solaris Urbino 12 wyprodukowany na zlecenie Wies Faszinatour wyposażono w automatyczną skrzynię biegów Voith DIWA.6, która została specjalnie przygotowana do współpracy z silnikami Euro 6.

Prezes Solaris Deutschland Jens Ludwigkeit podkreślał podczas przekazywania autobusów długą współpracę między obiema firmami. - Zakup nowych autobusów miejskich Solaris Urbino 12 z silnikami Euro 6 jest kolejnym etapem długofalowych inwestycji Wies Faszinatour w niezawodną i ekologiczną flotę. Fakt posiadania przez przedsiębiorstwo wyłącznie autobusów marki Solaris jest dla nas powodem do dumy, ale również bodźcem do dalszej wytężonej pracy, tak aby również w przyszłości być niezawodnym partnerem dla Wies Faszinatour - powiedział Ludwigkeit.
Tematy w artykule: produkcja autobusow

Podobne wiadomości:

Do 2016 r.  MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do...

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?