mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze Volvo FH już u polskiego klienta

Pierwsze Volvo FH już u polskiego klienta

Pierwszy zamówiony w Polsce egzemplarz nowego Volvo FH został przekazany przewoźnikowi podczas uroczystości, która odbyła się w sobotę 13 kwietnia w Gdańsku. Ten ciągnik siodłowy zasilił flotę firmy Krajtrans ze Zblewa.

Pierwsze Volvo FH już u polskiego klienta
Andrzej Krajewski, właściciel Zakładu Transportowego Krajtrans, jest od wielu lat związany z marką Volvo. Jego firma powstała w 1985 roku i pierwszy jej tabor stanowił ciężarowy Liaz, którego zastąpiły samowyładowcze Jelcze. Od samego początku działalności Krajtrans wyspecjalizował się w przewozie płodów rolnych, takich jak zboża i buraki cukrowe. Z czasem wywrotki zostały zastąpione przez używane ciągniki siodłowe Volvo F12. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy stały się zakupy fabrycznie nowych Volvo FH12, pierwszego w roku 1996. Obecnie flota firmy z kociewskiego Zblewa składa się z 28 ciągników Volvo FH 12, piętnastu naczep kurtynowych, piętnastu naczep samowyładowczych, pięciu naczep z bocznym wyładunkiem oraz dwóch naczep niskopodwoziowych.

- Od lat użytkuję wyłącznie ciągniki marki Volvo. Bardzo ważny jest dla mnie wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają pojazdy tej marki, a także ich ekonomika paliwowa oraz niezawodność - podkreśla Andrzej Krajewski.

- Byłem mile zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że jestem pierwszą osobą w Polsce, która złożyła zamówienie na najnowsze Volvo FH. Decyzja o jego kupnie jest związana z konsekwentnym odświeżaniem floty. Po 6-7 latach moje wozy przechodzą z transportu międzynarodowego na szlaki krajowe. Potrzebowałem więc nowego ciągnika do obsługi tras europejskich - mówi Andrzej Krajewski, któremu podczas uroczystości odbioru nowego ciągnika towarzyszyły córki - Daniela i Kamila.

Nowo zakupiony ciągnik Volvo FH będzie współpracował z naczepą kurtynową, obsługując trasy międzynarodowe wiodące do Belgii, Holandii i Portugalii. Zestaw będzie woził głównie produkty drzewne oraz papier.

Pierwsze nowe Volvo FH, które trafiło do rąk polskiego użytkownika, zostało przygotowane w specjalnej specyfikacji premierowej. Największa dostępna w ofercie kabina sypialna Globetrotter XL została wyposażona w pakiet sypialny 2 Beds Plus. Górna leżanka ma wymiary 700x1900 mm, natomiast dolna 815x2000 mm. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi fotel pasażera typu Relax można obracać. Kierowcy mają także do dyspozycji chłodziarkę o pojemności 33 litrów, rozkładany stolik oraz dodatkowe półki i obszerne schowki na rzeczy. O komfort podczas jazdy i odpoczynku dba automatyczna klimatyzacja, elektrycznie sterowany szyberdach, elektryczna klimatyzacja postojowa oraz postojowy ogrzewacz kabiny. Bezpieczeństwo kierowców podnosi pakiet Protection w postaci m.in. podręcznego sejfu, laminowanych szyb bocznych i alarmu.

Pod kabinę Volvo FH w kolorze Yellow Twister trafił 13-litrowy silnik EEV o mocy 500 KM i momencie obrotowym 2500 Nm, spełniający normę czystości spalin EURO 5. Pierwsze zamówione w Polsce nowe Volvo FH wyposażone zostało w nowatorską funkcję I-See, dzięki której można zaoszczędzić do 5% paliwa.

Podobne wiadomości:

Volvo C30 odjeżdża do lamusa

auto motor i sport 0000-00-00

Żywot modelu C30, jako auta nowego, na naszym rynku dobiegł końca - produkcję samochodu zakończono już wcześniej.

Inspekcja Transportu Drogowego: paralizatory,...

auto motor i sport 0000-00-00

Szef ITD, Tomasz Połeć, wystąpił z wnioskiem o przyznanie możliwości posługiwania się kolczatkami, paralizatorami a nawet bronią palną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.