mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze chińskie Camry

Pierwsze chińskie Camry

Z taśm produkcyjnych fabryki Guangzhou zjechały pierwsze egzemplarze modelu Toyota Camry, który ma znacznie się przyczynić do wzrostu sprzedaży oraz udziału na najszybciej rozwijającym się rynku.

Pierwsze chińskie Camry

Włodarze japońskiego koncernu liczą, iż Camry uzyska podobnie dużą popularność na co rynku amerykańskim, ośmiokrotnie w ciągu ostatnich dziewięciu lat Toyota Camry była najlepiej sprzedającym się autem w USA. Choć może okazać się to nieco trudne, ponieważ główni rywale - Honda, Nissan, a także Volkswagen oraz marki GM - już od jakiegoś czasu oferuję swoje auta w tym segmencie, to jednak niezawodność połączona z bardzo dobrymi opiniami są atutami rodzinnego sedana Camry.
 
Toyota Camry na rynku chińskim jest wytwarzana w fabryce Guangzhou wspólnie z firmą Guangzhou Automotive Group. Ceny kształtują się od 24.670 do 33.650 dolarów - nieco niżej niż konkurencyjnej Hondy Accord. W ciągu najbliższych trzech-czterech lat spodziewany jest rokrocznie wzrost sprzedaży o ok. 15%.
 
Z nowej fabryki w tym roku wyjedzie 50 tys. aut, a od przyszłego roczna produkcja wynosić będzie 100 tys. Jeśli Camry odniesie sukces na rynku chińskim, planowane jest podwojenie mocy produkcujnych. W ubiegłym roku Toyota sprzedała w Chinach 183 tys. aut (w Chinach wytwarzane są także modele Crown oraz Corolla), a na ten cel sprzedażowy został zwiększony do 300 tys., co oznaczałoby udział w rynku na poziomie 4 procent. To i tak byłoby znacznie poniżej 15%, jakie w ubiegłym roku osiągnął koncern Volkswagen. Aby jeszcze bardziej zwiększyć liczbę sprzedanych aut, rozważane jest otwarcie kolejnej fabryki, gdzie mógłby powstawać Yaris. Do 2010 roku Toyota chce uzyskać udział w rynku na poziomie minimum 10 procent.
 
Główni japońscy rywale nieznacznie wyprzedzają jeszcze swojego krajowego lidera. Produkcja w ubiegłym roku Hondy wyniosła ok. 410 tys. samochodów, a w tym ma się zwiększyć do 530 tys. Z kolei Nissan planuje powiększenie produkcji z 240 do 360 tys. aut.
 
Czytaj także:

Toyota Camry w fabryce Subaru (2006-03-13)

Camry nie dla Europy (2006-02-07)

Szósta generacja camry (2005-12-12)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Camry Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Camry

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~oper601 2006-06-02

Popatrzcie z profilu.Galeria zdjęć w artykule "Camry nie dla Europy"

~oper601 2006-06-02

Nowe BMW seria 5 ??? Popatrzcie na tą piękną Toyote i porównajcie sami hahaha

~dexwb 2006-05-24

Chcialbym wiedziec czy ta nowa camry bedzie do kupienia w europie?

~moto maniak 2006-05-24

Toyota?Chiny?Guangzhou? Ciekawe kto następny? Może Skoda?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross