mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze elektryczne bolidy trafiły do zespołów

Pierwsze elektryczne bolidy trafiły do zespołów

13 września w Pekinie rozpoczną się pierwsze w historii Mistrzostwa FIA Formuły E. Pierwsze elektryczne bolidy Spark-Renault SRT_01E trafiły już do  zespołów.

Pierwsze elektryczne bolidy trafiły do zespołów
Renault testował i dopracowywał w ostatnich miesiącach swoją konstrukcję. W czwartek w Donington 10 stajniom wyścigowym uroczyście przekazano ich samochody.

"Wspólnie z kolegami z firmy Spark bardzo cieszymy się z dostarczenia stajniom Formuły E pierwszych 10 egzemplarzy bolidu Spark-Renault. Jest to niemały wyczyn, ponieważ chodzi o pierwszy w 100% elektryczny, krótkoseryjny bolid na świecie o takich osiągach. To kolejny dowód entuzjazmu konstruktorów Renault Sport oraz doskonałego opanowania przez nich nowych technologii związanych z napędem elektrycznym"
, powiedział Patrice Ratti, dyrektor generalny Renault Sport Technologies.

W jednym z zespołów, w stajni E-Dams dyrektorem jest legendarny Alain Prost. Podczas przekazania bolidów, prezes Formula E Holdings Alejandro Agag otrzymał od koncernu Renault kluczyki do swojego osobistego ZOE.
 
Formuła E to nowa seria sygnowana przez FIA. W okresie od września 2014 do czerwca zostanie rozegranych 10 GP. Wszystkie wyścigi będą odbywać się w centrach takich miast jak Londyn, Berlin, Los Angeles czy Buenos Aires. Do pierwszego sezonu zgłosiło się 10 zespołów w tym dobrze znany wszystkim z F1 Super Aguri.
Tematy w artykule: FIA Formuła E

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia R5 zachwyciła czeskiego rajdowca

Skoda Fabia R5 zachwyciła czeskiego rajdowca

Aktualności 2015-03-18

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Aktualności 2015-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.