mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze podium Hirvonena w barwach Citroena

Pierwsze podium Hirvonena w barwach Citroena

Mikko Hirvonen wraz ze swoim pilotem Jarmo Lehitinenem w drugiej eliminacji WRC, Rajdzie Szwecji zajęli drugie miejsce. Rajd wygrał Sebastien Loeb, który wraz z pilotem Danielem Elaną prowadzą w klasyfikacji  kierowców.

Ostatni dzień rywalizacji na ośnieżonych trasach Rajdu Szwecji Hirvonen rozpoczął z 23 sekundową stratą do Jari-Mattiego Latvali i tylko awaria samochodu mogła pomóc Mikko w odrobieniu straty. Niestety po pierwszej pętli Mikko tracił do swojego rodaka już 35 sekund. Sebastien Loeb jechał spokojnie na 6 miejscu.

Druga pętla była bardziej szczęśliwa dla Hirvonena, który swoją stratę zmniejszył do 8.4 sekundy. Latvala na OS22 przebił oponę i musiał bronić swojego pierwszego miejsca, Mikko nie ryzykował i nie atakował chcąc dotrzeć bez niespodzianek do mety. Rajd zakończył się Power Stagem, który wygrał Sebastien Loeb pokonując Pettera Solberga i otrzymując trzy punkty za wygrany oes rajdu. Tym samym utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Mikko Hirvonenowi, który również drugą lokatę zajmuje w klasyfikacji generalnej. Kolejną rundą WRC jest Rajd Meksyku, który odbędzie się w dniach 9-11 marca.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC Sebastien Loeb Wrc Mikko Hirvonen