mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze śmieciarki na gaz ziemny

Pierwsze śmieciarki na gaz ziemny

Na ulicach Warszawy od pewnego czasu poruszają się śmieciarki Scanii zasilane gazem CNG. To efekt realizacji kontraktu na dostawę dwudziestu dziewięciu tego typu pojazdów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie.

Pierwsze śmieciarki na gaz ziemny
Kontrakt został podpisany pod koniec ubiegłego roku, a już teraz można spotkać na warszawskich ulicach dziewiętnaście takich pojazdów. Dziesięć kolejnych dołączy do floty MPO w dwóch najbliższych latach. To pierwsze pojazdy komunalne marki Scania zasilane gazem CNG, które operują na Mazowszu. To także pierwszy tak duży kontrakt na zakup pojazdów komunalnych Scani.

Zakupione Scanie P 270 (DB6x2*4HNB) to pojazdy 3-osiowe, z ostatnią osią skrętną. Pojazdy posiadają niezwykle krótki rozstaw osi (3,5 m) oraz dość zwartą konstrukcję. Dzięki tym parametrom Scanie nie powinny mieć większych problemów z manewrami na wąskich i krętych uliczkach. Zawieszenie na poduszkach pneumatycznych zwiększa komfort jazdy, ale jednocześnie zapewnia optymalną ładowność pojazdu. Śmieciarki Scani napędzane są 9-litrowym silnikiem EEV Euro 5 o mocy 270 KM, przystosowanym do zasilania gazem CNG. Za przeniesienie napędu odpowiada automatyczna skrzynia biegów Allison, co powinno wydłużyć żywotność całego napędu i zwiększyć efektywność silnika.

Zakupione pojazdy pozwolą obniżyć koszty eksploatacji. Przede wszystkim koszty zużycia CNG będą niższe od oleju napędowego. Kompozytowe zbiorniki gazu ziemnego są ponadto lżejsze od klasycznych butli gazowych o ok. 700-800 kg, dzięki czemu nie ograniczają ładowności pojazdów.

Wszystkie zakupione Scanie objęte są pełną 3-letnią umową obsługowo-naprawczą.

Podobne wiadomości:

Scania lepiej na europejskim rynku

Scania lepiej na europejskim rynku

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-27

Silniki Scania do maszyn Hyundaia

Silniki Scania do maszyn Hyundaia

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando