mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwsze zdjęcia z wypadku Hammonda

Pierwsze zdjęcia z wypadku Hammonda

W premierowym odcinku programu Top Gear, jaki zostanie nadany już 28 stycznia w stacji BBC2, pokazany zostanie film z wypadku Richarda Hammonda podczas próby bicia rekordu prędkości. Tymczasem opublikowane zostały pierwsze zdjęcia z tego wydarzenia.

Pierwsze zdjęcia z wypadku Hammonda

Wypadek miał miejsce 20 września na terenie lotniska w Elvington w trakcie próby bicia lądowego rekordu prędkości Wielkiej Brytanii. Hammond, za sterami pojazdu Vampire z napędem rakietowym Rolls-Royce Orpheus, kilkukrotnie podchodził do tej próby. Choć za jednym z podejść udało mu się przekroczyć prędkość 480 km/h, to jednak nie był pewien, czy rekord ten zostanie zaliczony i postanowił spróbować raz jeszcze.

Podczas feralnej próby nie wytrzymała prawa przednia opona, co podobno bardzo wyraźnie widać na filmie, co też spowodowało utratę panowania nad bolidem. Pojazd wypadł z pasa lotniska na trawę, gdzie zaczął koziołkować.

Po wypadku stan Hammonda, który trafił do szpitala neurologicznego w Leeds, oceniano jako krytyczny, dlatego zaskakujący może wydawać się jego szybki powrót do zdrowia. Już w grudniu najmłodszy z trójki prowadzących magazyn Top Gear udzielał pierwszych wywiadów, podczas których zapowiedział szybki powrót do programu.

Komentuj:

~prędki konjo 2007-01-22

Napęd rakietowy i "tylko" 480 km/h??? Jakoś mało mi się zdaje...

~demo 2007-01-22

a kto jest ten hamond, mnie sie hamond kojarzy z organami...

~fan 2007-01-22

ciekawe ile dostanie za powrot do programu

~roman 2007-01-22

a ja slyszalem ze w nowej edycji bedzie on testowac wylacznie... kanapy.

~kapitan 2007-01-22

ponoc tuz po wypadku powiedzial ze bola go troche plecy a tak poza tym jest ok, w niezlym musial byc szoku

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.