mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy GT-R już w Polsce

Pierwszy GT-R już w Polsce

Niewiele innych aut na długo przed pojawieniem się w sprzedaży wywoływało aż tyle emocji, co Nissan GT-R. Mimo iż pierwsze egzemplarze wyjadą z europejskich salonów dopiero wiosną 2009 r., już teraz jest on uznawany za jeden z najlepszych samochodów, jakie kiedykolwiek udało się stworzyć branży motoryzacyjnej.

Pierwszy GT-R już w Polsce
W ciągu dwóch miesięcy trwającej przedsprzedaży w czterech krajach, w których działa Nissan Sales Central & Eastern Europe (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) sprzedano 104 pojazdy, z czego 38 w Polsce.

Krzysztof Kowalski, Communications Director na Europę środkowo – wschodnią, odbierając nagrodę dla tego samochodu od magazynu Playboy (kategoria "Auto dla Twardziela") powiedział: "Nissan GT-R, pomimo niewielkiego upływu czasu od premiery, okrzyknięty został jednym z najlepszych oraz najszybszych samochodów seryjnych świata. 3,6 sekundy do 100 km i prędkość maksymalna 314km/h są dowodem na doskonałość techniczną tego pojazdu."

Model, który dotarł wczoraj do Polski na okres tygodnia, jest unikalnym egzemplarzem, gdyż prezentuje wszystkie rozwiązania techniczne niewidoczne dla oka przy spotkaniu z produkcyjnym modelem. Dzięki przecięciu samochodu na pół ukazano w przekroju wszystkie jego istotne elementy takie jak: budowany ręcznie silnik V6, sekwencyjną 6-biegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem, układ napędu 4x4 i zawieszenie.

Do 8. czerwca wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Nissana GT-R, w salonie Nissana przy ul. Puławskiej w Warszawie. Wybór salonu nie był przypadkowy, ponieważ warszawski salon T&T oraz salon Japan Motors w Krakowie należą do grupy Nissan High Performance Centers, które zostały nominowane do sprzedaży i serwisu tych wyjątkowych samochodów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan GT-R
Nissan GT-R
Cena podstawowa już od: 510 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan GT-R Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan GT-R

Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~Kalankoe 2008-06-12

Kiedyś w pewnym reportażu usłyszałem że Nissan 350z to japońskie Porsche ,teraz mogę stwierdzić , że Porche to niemiecki Nissan Gt-r

~Artur 2008-06-04

Wielbiciele nissanów tęsknią za Sunny

~Nekoro 2008-06-04

340.000 to trochę dużo, ale w porównaniu z tym cackiem nawet audi R8 czy 911GT3 wypadają blado. Na pewno każdy wielbiciel nissana będzie tęsknił za RB26DETT ale GTR wyznacza nowe standardy w motoryzacji i miejmy nadzieję że dorówna dla SKYLINE'a. pozdrawiam fanów marki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.