mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy SUV Alfa Romeo nadchodzi

Pierwszy SUV Alfa Romeo nadchodzi

Odkąd koncern Fiat oraz Chrysler/Jeep znajdują się w jednej grupie, pojawia się coraz więcej plotek na temat nowych modeli. Jedną z nich jest informacja na temat pierwszego w historii SUVa marki Alfa Romeo.

Pierwszy SUV Alfa Romeo nadchodzi
Na jednym z zagranicznych portali pojawiło się zdjęcie oklejonego czarną folią samochodu, w którym wyróżnikiem był grill pochodzący od Alfa Romeo. Kształt samochodu sugerował trochę jakby była to Giulietta umieszczona na płycie podłogowej SUVa.

Możliwe, że nie jest to auto sportowo-rekreacyjne od włoskiego producenta, tylko kolejna generacja Jeepa Cherokee w bardzo mocnym kamuflażu.

Producenci nie wypowiedzieli się jeszcze na temat żadnego z tych samochodów. Krążą pogłoski o tym, że mały SUV Alfy będzie dostępny zarówno w wersji 4x4 zapożyczonej od Jeepa, ale prócz tego będzie oferowany z napędem na przednią oś.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Alfa Romeo
Tematy w artykule: Alfa Romeo SUV

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Alfa Romeo Giulia Coupe - premiera w Genewie?

Aktualności 2017-02-02

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~Andrew 2012-04-03

Inaczej niż dobrze być nie może ;). Alfa robi samochody bardzo udane, które w swoich segmentach wypadają najlepiej. Myślę że z powodzeniem możemy się spodziewać sukcesu tego samochodu kiedy tylko się pojawi. Fiat może bazować na doświadczeniu Jeepa, a to daje mu wielką przewagę.

Viktorr 2012-04-01

SUV to najdroższy segment aut, ale teraz na czasie. Żeby chociaż można nim było pojeździć po bezdrożach :-) Ciekawe jak wypadnie debiut?

~hirohito 2012-04-01

Bardzo dobra wiadomość. Alfie przyda się poszerzenie gamy modelowej nawet mimo ego że jej dwa modele radzą sobie świetnie i zgarniają wszystkie możliwe nagrody. Taki Suv alfy to może być coś bardzo ciekawego i rozchwytywanego.

carmati 2012-03-27

Możliwe jest że pod karoserią Giulietty testowane są jakieś nowe podzespoły a nie całkiem nowe auto. Chociaż swoją drogą SUV od Alfy na pewno wprowadziłby trochę zamieszania na rynku i byłby bardzo atrakcyjną alternatywą dla miłośników aut tego typu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.