mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy autobus hybrydowy z Polski w Szwajcarii

Pierwszy autobus hybrydowy z Polski w Szwajcarii

W dniu 26 czerwca br. w miejscowości Lenzburg w Szwajcarii odbyła się uroczystość przekazania do eksploatacji pierwszego w tym kraju autobusu z napędem hybrydowym. Autobus ten to 18-metrowy Solaris Urbino wyprodukowany w Polsce. Odbiorcą innowacyjnego pojazdu jest prywatny przewoźnik, a jednocześnie jedno z największych przedsiębiorstw komunikacji publicznej w Szwajcarii - grupa Eurobus.

Pierwszy autobus hybrydowy z Polski w Szwajcarii

Obecni na oficjalnej prezentacji autobusu Solaris Urbino Hybrid przedstawiciele strony rządowej podkreślali ogromne znaczenie nowoczesnych środków transportu dla jakości środowiska. Dzięki takiemu podejściu Szwajcaria jest pierwszym krajem w Europie, który wprowadził obowiązek instalowania w pojazdach użyteczności publicznej, w tym w autobusach, zamkniętych filtrów CRT, które pozwalają osiągnąć lepszą czystość spalin.

Dostawa pierwszego w Szwajcarii autobusu miejskiego z napędem hybrydowym podkreśliła obecność polskiego producenta autobusów marki Solaris na tym rynku. W chwili obecnej po drogach Szwajcarii jeździ 110 autobusów i trolejbusów marki Solaris. Pierwsze Solarisy trafiły na rynek szwajcarski dopiero przed 5 laty. Rekordowym rokiem dla sprzedaży autobusów z bolechowskiej fabryki na ten rynek był rok 2004, kiedy to do sześciu klientów trafiło łącznie 41 pojazdów.

Premiera autobusu Solaris Urbino 18 z innowacyjnym napędem hybrydowym miała miejsce w październiku 2006 roku na Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze. Solaris Bus & Coach zaprezentował pierwszy wyprodukowany w podpoznańskiej fabryce egzemplarz tego pojazdu, który przeznaczony był dla przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Dreźnie. Pierwszy Solaris Urbino 18 Hybrid jest obecnie eksploatowany w codziennej komunikacji miejskiej na jednej z linii. Prowadzone są na nim ciągłe pomiary parametrów eksploatacji, które służyć będą optymalizacji i rozwojowi napędu hybrydowego.

Zobacz galerię zdjęć autobusu Solaris Urbino Hybrid

Czytaj także:

Hybrydowy Solaris oficjalnie na linii 2007-03-12

Solaris Urbino Hybrid na podbój Europy 2006-11-17

Tematy w artykule: Solaris Urbino Hybrid

Podobne wiadomości:

Elektryczny Solaris zachwycał w Brunszwiku

Elektryczny Solaris zachwycał w Brunszwiku

Ciężarówki i Autobusy 2014-04-01

Solarisy już w Finlandii

Solarisy już w Finlandii

Aktualności 2012-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic