mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Za kierownicą tego bolidu trzykrotny mistrz F1 debiutował w królewskiej serii 25 marca 1984 roku, podczas GP Brazylii, na torze w Rio de Janeiro. Na sprzedaż wystawiono Tolemana TG183B Ayrtona Senny.

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż
Za kierownicą bolidu Toleman TG183B brazylijski kierowca, Ayrton Senna pierwsze punkty wywalczył podczas Grand Prix RPA w 1984 roku. Wyścig ten Senna ukończył na 6 pozycji. Co ciekawe bolid został zaprojektowany przez dwóch, legendarnych projektantów – Rory’ego Byrne’a i Pata Symondsa.Ostatni wyścig z udziałem bolidu TG183B o numerze podwozia 5, odbył się na torze Imola. Samochód wycofany z wyścigów został sprzedany do USA, gdzie w latach 90-tych przeszedł kompletną renowację, po czym z powrotem trafił do Wielkiej Brytanii. Przez te wszystkie lata bolid "trzymany był pod kocem", aż do teraz. Osoba, która zakupi bolid dostanie oryginalny silnik Hart Turbo wraz z pełną dokumentacją. Firma Cars International sprzedająca pojazd nie zdradza jego ceny, ale ta osiągnie zapewne niebotyczną kwotę.


Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.