mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy hybrydowy model Nissana

Pierwszy hybrydowy model Nissana

Nissan zaprezentował prototypowy model hybrydowej Altimy, która trafić ma w pierwszym etapie, w 2006 roku, na amerykański rynek.

W tym roku coraz dynamiczniej rośnie sprzedaż modeli z napędem hybrydowym na północnoamerykańskim kontynencie. Jest to niewątpliwie wynikiem niepewnej sytuacji na rynku paliwowym (rosnące ceny oraz napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie). Obecnie dostępne są tam jedynie trzy modele z tego typu napędem, Toyota Prius, Honda Insight oraz wersja Hondy Civic. Pozostałe koncerny są w trakcie prac nad wprowadzeniem do sprzedaży hybrydowych modeli.

Nissan Altima z oszczędnym, hybrydowym silnikiem dostępna będzie w 2006 roku. Za napęd odpowiedzialny będzie czterocylindrowy silnik benzynowy wraz z systemem hybrydowym, który powstał przy współudziale komponentów Toyoty. Auto to ma zapewnić kierowcom osiągi przyspieszenia typowe dla sześciocylindrowych silników, przy minimalnym spalaniu paliwa oraz niewielkiej emisji dwutlenku węgla i i innych zanieczyszczeń.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross