mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy inwestor

Pierwszy inwestor

Na terenie podstrefy Środa Śląska należącej do Legnickiej SSE trwają intensywne prace przygotowawcze pod budowę hali produkcyjnej niemieckiej firmy Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o. Wartość inwestycji wyniesie nie mniej niż 20 mln zł.

Pierwszy inwestor

24 sierpnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej odbyło się uroczyste wręczenie zezwolenia na działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dla firmy Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o. o. Jest to pierwszy inwestor, który rozpoczął już prace nad budową zakładu w Komornikach koło Środy Śląskiej. Prezes spółki Peter Flaschel zadeklarował, iż w jego firmie do 2010 roku zatrudnienie znajdzie co najmniej 150 osób.

Niemiecki inwestor rozpoczął już prace nad budową zakładu w Komornikach. Na działce o powierzchni  2,3 ha powstanie tam fabryka produkująca elastomery i termoplastyczne systemy uszczelniające karoserie samochodowe. Odbiorcami produktów z nowo powstającej fabryki będą takie koncerny motoryzacyjne, jak Volkswagen, Opel, Daimler-Chrysler, Webasto. 

Jest to pierwszy spośród grona większych przedsiębiorców, którzy postanowili zainwestować w powstałej niedawno podstrefie ekonomicznej. Przedsiębiorstwo zamierza rozpocząć działalność już na początku przyszłego roku. Bezpośrednio  obok terenu przeznaczonego pod inwestycję firmy Vorwerk,  gmina Środa Śląska zbyła, w drodze pisemnego przetargu nieograniczonego, dwie działki inwestycyjne inwestorom polskim z branży motoryzacyjnej i medycznej, którzy w swoich pisemnych ofertach również zadeklarowali utworzenie stałych miejsc pracy, a ich inwestycje ruszą jeszcze w tym roku. Dodajmy, że gmina prowadzi zaawansowane negocjacje z dalszymi dużymi i średnimi inwestorami z kapitałem niemieckim i hiszpańskim z branży motoryzacyjnej.

 

 


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.