mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy koncept Chargera na sprzedaż

Pierwszy koncept Chargera na sprzedaż

Koncept Dodge'a Chargera z 1964 roku, poprzez który Chrysler zaprezentował swój nowy silnik 426 (7 litrowe Hemi V8), został właśnie ponownie wystawiony na aukcję.

Pierwszy koncept Chargera na sprzedaż

Przez 47 lat jego egzystencji, ta jedyna w swoim rodzaju ikona i zabytek motoryzacji zmieniał właścicieli wielokrotnie. Aktualnie należy do Johna M. O'Quinn, który wylicytował go w 2007 roku za kwotę 1,1 miliona dolarów. Nowa aukcja będzie miała miejsce podczas imprezy Automobiles of Arizona w Arizona Biltmore Resort & Spa 20 stycznia.

Koncept, który został całkowicie odrestaurowany przez Fran Roxas, ma pod maską jeden z 15 oryginalnych wyścigowych silników Hemi V8 o mocy ponad 600 koni mechanicznych. Auto ma trzybiegową automatyczną skrzynię biegów, drążek skrętny z przodu oraz resory piórowe z tyłu. Wszystkie cztery hamulce są hydrauliczne.

Auto przez te wszystkie lata parkowane było w specjalnych pomieszczeniach z regulowaną temperaturą i jakością powietrza.

 


Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.