mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy milion na koncie car2go

Pierwszy milion na koncie car2go

Usługa krótkoterminowego wynajmu aut, zdaniem wielu ekspertów, ma przed sobą przyszłość, czego najlepszym potwierdzeniem są pierwsze efekty działalności usługi car2go - 12,5 tys. aut, 30 miast, 8 krajów i ponad milion zarejestrowanych członków.

Pierwszy milion na koncie car2go
Usługa krótkoterminowego wynajmu aut car2go, działająca od 2009 roku, a należąca do konceru Daimler, jest ofertą skierowaną do tych osób, które nie chcą poruszać się po centrach wielkich miast swoim samochodem, ale niekoniecznie też chcą korzystać z komunikacji publicznej.

W ciągu pięciu lat istnienia usługi car2go odbyto już ponad 32 miliony jazd, co oznacza, że co półtora sekundy ktoś na świecie wsiada do jednego z 12,5 tysiąca smartów. Oznacza to ok. 400.000 jazd w tygodniu. O dynamicznym rozwoju tej usługi najlepiej świadczy fakt, że w ciągu ostatniego roku ta liczba potroiła się.

W sumie użytkownicy programu pokonali już dystans 220.089.673 km, czyli odłegłość między Ziemią a Księżycem została już pokonana ok. 570 razy. Usługa car2go swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje obszar 2.507 km2, czyli blisko 330 tys. boisk piłkarskich.

Co ciekawe, smarty jeżdżące w programie car2go nie służą wyłącznie do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. 18 razy taki samochód posłużył nowożeńcom w dniu ślubu, a pięciokrotnie ciężarna kobieta jechała nim na porodówkę.

Jak działa usługa car2go
Aby móc skorzystać z krótkoterminowego wynajmu aut w ramach usługi car2go, należy zarejestrować się w programie, następnie za pomocą specjalnej aplikacji zlokalizować najbliższego smarta i otworzyć go przy użyciu otrzymanej wcześniej karty. Później można zostawić pojazd niemal w dowolnym miejscu. Opłata za wynajem naliczana jest minutowo, a użytkownik może odbyć zarówno 15-minutową przejażdżkę, jak i wypożyczyć samochód na kilka dni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart Daimler wynajem samochodow

Podobne wiadomości:

Elektryczny Smart ED: Jak wolny elektron

auto motor i sport 2012-12-10

Samochody elektryczne to już nie przyszłość, ale teraźniejszość motoryzacji. Najbardziej sensowne są małe "elektryki", które doskonale sprawdzają się w mieście. A co może być mniejsze od Smarta? Jeździliśmy prototypowym Smartem ED.

Nawigacja w smartfonie

auto motor i sport 0000-00-00

Nie wydawaj kasy na urządzenia do nawigacji – ściągnij mapę na smarftona i ruszaj w drogę. Oto cztery różne pomysły na nawigacje pod Androida. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Każdą z aplikacji znajdziesz na stronie play.google.com.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?