mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy milion na koncie car2go

Pierwszy milion na koncie car2go

Usługa krótkoterminowego wynajmu aut, zdaniem wielu ekspertów, ma przed sobą przyszłość, czego najlepszym potwierdzeniem są pierwsze efekty działalności usługi car2go - 12,5 tys. aut, 30 miast, 8 krajów i ponad milion zarejestrowanych członków.

Pierwszy milion na koncie car2go
Usługa krótkoterminowego wynajmu aut car2go, działająca od 2009 roku, a należąca do konceru Daimler, jest ofertą skierowaną do tych osób, które nie chcą poruszać się po centrach wielkich miast swoim samochodem, ale niekoniecznie też chcą korzystać z komunikacji publicznej.

W ciągu pięciu lat istnienia usługi car2go odbyto już ponad 32 miliony jazd, co oznacza, że co półtora sekundy ktoś na świecie wsiada do jednego z 12,5 tysiąca smartów. Oznacza to ok. 400.000 jazd w tygodniu. O dynamicznym rozwoju tej usługi najlepiej świadczy fakt, że w ciągu ostatniego roku ta liczba potroiła się.

W sumie użytkownicy programu pokonali już dystans 220.089.673 km, czyli odłegłość między Ziemią a Księżycem została już pokonana ok. 570 razy. Usługa car2go swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje obszar 2.507 km2, czyli blisko 330 tys. boisk piłkarskich.

Co ciekawe, smarty jeżdżące w programie car2go nie służą wyłącznie do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. 18 razy taki samochód posłużył nowożeńcom w dniu ślubu, a pięciokrotnie ciężarna kobieta jechała nim na porodówkę.

Jak działa usługa car2go
Aby móc skorzystać z krótkoterminowego wynajmu aut w ramach usługi car2go, należy zarejestrować się w programie, następnie za pomocą specjalnej aplikacji zlokalizować najbliższego smarta i otworzyć go przy użyciu otrzymanej wcześniej karty. Później można zostawić pojazd niemal w dowolnym miejscu. Opłata za wynajem naliczana jest minutowo, a użytkownik może odbyć zarówno 15-minutową przejażdżkę, jak i wypożyczyć samochód na kilka dni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart Daimler wynajem samochodow

Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?