mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy milion na koncie car2go

Pierwszy milion na koncie car2go

Usługa krótkoterminowego wynajmu aut, zdaniem wielu ekspertów, ma przed sobą przyszłość, czego najlepszym potwierdzeniem są pierwsze efekty działalności usługi car2go - 12,5 tys. aut, 30 miast, 8 krajów i ponad milion zarejestrowanych członków.

Pierwszy milion na koncie car2go
Usługa krótkoterminowego wynajmu aut car2go, działająca od 2009 roku, a należąca do konceru Daimler, jest ofertą skierowaną do tych osób, które nie chcą poruszać się po centrach wielkich miast swoim samochodem, ale niekoniecznie też chcą korzystać z komunikacji publicznej.

W ciągu pięciu lat istnienia usługi car2go odbyto już ponad 32 miliony jazd, co oznacza, że co półtora sekundy ktoś na świecie wsiada do jednego z 12,5 tysiąca smartów. Oznacza to ok. 400.000 jazd w tygodniu. O dynamicznym rozwoju tej usługi najlepiej świadczy fakt, że w ciągu ostatniego roku ta liczba potroiła się.

W sumie użytkownicy programu pokonali już dystans 220.089.673 km, czyli odłegłość między Ziemią a Księżycem została już pokonana ok. 570 razy. Usługa car2go swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje obszar 2.507 km2, czyli blisko 330 tys. boisk piłkarskich.

Co ciekawe, smarty jeżdżące w programie car2go nie służą wyłącznie do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. 18 razy taki samochód posłużył nowożeńcom w dniu ślubu, a pięciokrotnie ciężarna kobieta jechała nim na porodówkę.

Jak działa usługa car2go
Aby móc skorzystać z krótkoterminowego wynajmu aut w ramach usługi car2go, należy zarejestrować się w programie, następnie za pomocą specjalnej aplikacji zlokalizować najbliższego smarta i otworzyć go przy użyciu otrzymanej wcześniej karty. Później można zostawić pojazd niemal w dowolnym miejscu. Opłata za wynajem naliczana jest minutowo, a użytkownik może odbyć zarówno 15-minutową przejażdżkę, jak i wypożyczyć samochód na kilka dni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Smart
Tematy w artykule: Smart Daimler wynajem samochodow

Podobne wiadomości:

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Nawigacja w smartfonie

auto motor i sport 0000-00-00

Nie wydawaj kasy na urządzenia do nawigacji – ściągnij mapę na smarftona i ruszaj w drogę. Oto cztery różne pomysły na nawigacje pod Androida. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Każdą z aplikacji znajdziesz na stronie play.google.com.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.