mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy milion najnowszej klasy C

Pierwszy milion najnowszej klasy C

Obecna w sprzedaży od marca 2007 roku (wersja kombi od listopada 2007) najnowsza generacja Mercedesa klasy C ma już na swoim koncie ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Pierwszy milion najnowszej klasy C
Oczywiście większym "wzięciem" cieszy się wersja sedan (ok. 840 tys. sprzedanych egzemplarzy), ale z kolei wersja Estate (kombi), której sprzedaż przekroczyła już 160 tys. sztuk, osiąga w ostatnim okresie spore wzrosty sprzedaży (w czerwcu aż o 20 proc.). W czerwcu C-klasa była najlepiej sprzedającym się modelem w swoim segmencie.

Mimo nie najlepszego ubiegłego roku, obecna generacja C-klasy ma obecnie ok. 4 proc. lepszy wynik sprzedaży niż w porównywalnym okresie jej poprzednik. Łączna sprzedaż poprzedniej generacji modelu podczas swojego żywota rynkowego wyniosła ok. 1,9 mln sztuk, obecna ma spore szanse przekroczyć poziom dwóch milionów. Od momentu debiutu rynkowego pierwszej generacji Mercedesa klasy C w 1982 roku sprzedaż tego modelu przekroczyła już osiem milionów aut.

Klasa C najlepiej sprzedaje się na rynku amerykańskim, gdzie dostarczono aż 25 proc. aut, a w pierwszym półroczu tego roku już 29.600 egzemplarzy (+15%). Kolejnymi najważniejszymi rynkami dla C-klasy są Niemcy (14.300 w tym roku) i Chiny (12.100). Łącznie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku sprzedaż Mercedesa z literką "C" wyniosła 120.300 aut i była o 6 proc. wyższa niż rok temu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna jazda

Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna...

Premiery 2017-07-27

Komentuj:

~Artur 2010-08-05

Fajne auto z dużym wyborem silników. Jak się dobrze wyposaży, może być naprawdę doskonałe. Świetnie wygląda z pakiecie AMG i to teraz, kiedy dali ledy zamiast halogenów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
Skoda Favorit - minęło 30 lat od premiery
W połowie roku 1982 roku projekt nowoczesnej, przednionapędowej Skody otrzymał zielone światło od ministerstwa oraz bardzo szybki termin wdrożenia do produkcji wieloseryjnej na początek sezonu 1985. W ten sposób powstała popularna Skoda Favorit.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech