mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy milion najnowszej klasy C

Pierwszy milion najnowszej klasy C

Obecna w sprzedaży od marca 2007 roku (wersja kombi od listopada 2007) najnowsza generacja Mercedesa klasy C ma już na swoim koncie ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Pierwszy milion najnowszej klasy C
Oczywiście większym "wzięciem" cieszy się wersja sedan (ok. 840 tys. sprzedanych egzemplarzy), ale z kolei wersja Estate (kombi), której sprzedaż przekroczyła już 160 tys. sztuk, osiąga w ostatnim okresie spore wzrosty sprzedaży (w czerwcu aż o 20 proc.). W czerwcu C-klasa była najlepiej sprzedającym się modelem w swoim segmencie.

Mimo nie najlepszego ubiegłego roku, obecna generacja C-klasy ma obecnie ok. 4 proc. lepszy wynik sprzedaży niż w porównywalnym okresie jej poprzednik. Łączna sprzedaż poprzedniej generacji modelu podczas swojego żywota rynkowego wyniosła ok. 1,9 mln sztuk, obecna ma spore szanse przekroczyć poziom dwóch milionów. Od momentu debiutu rynkowego pierwszej generacji Mercedesa klasy C w 1982 roku sprzedaż tego modelu przekroczyła już osiem milionów aut.

Klasa C najlepiej sprzedaje się na rynku amerykańskim, gdzie dostarczono aż 25 proc. aut, a w pierwszym półroczu tego roku już 29.600 egzemplarzy (+15%). Kolejnymi najważniejszymi rynkami dla C-klasy są Niemcy (14.300 w tym roku) i Chiny (12.100). Łącznie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku sprzedaż Mercedesa z literką "C" wyniosła 120.300 aut i była o 6 proc. wyższa niż rok temu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~Artur 2010-08-05

Fajne auto z dużym wyborem silników. Jak się dobrze wyposaży, może być naprawdę doskonałe. Świetnie wygląda z pakiecie AMG i to teraz, kiedy dali ledy zamiast halogenów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.