Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy milion najnowszej klasy C

Pierwszy milion najnowszej klasy C

Obecna w sprzedaży od marca 2007 roku (wersja kombi od listopada 2007) najnowsza generacja Mercedesa klasy C ma już na swoim koncie ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Pierwszy milion najnowszej klasy C
Oczywiście większym "wzięciem" cieszy się wersja sedan (ok. 840 tys. sprzedanych egzemplarzy), ale z kolei wersja Estate (kombi), której sprzedaż przekroczyła już 160 tys. sztuk, osiąga w ostatnim okresie spore wzrosty sprzedaży (w czerwcu aż o 20 proc.). W czerwcu C-klasa była najlepiej sprzedającym się modelem w swoim segmencie.

Mimo nie najlepszego ubiegłego roku, obecna generacja C-klasy ma obecnie ok. 4 proc. lepszy wynik sprzedaży niż w porównywalnym okresie jej poprzednik. Łączna sprzedaż poprzedniej generacji modelu podczas swojego żywota rynkowego wyniosła ok. 1,9 mln sztuk, obecna ma spore szanse przekroczyć poziom dwóch milionów. Od momentu debiutu rynkowego pierwszej generacji Mercedesa klasy C w 1982 roku sprzedaż tego modelu przekroczyła już osiem milionów aut.

Klasa C najlepiej sprzedaje się na rynku amerykańskim, gdzie dostarczono aż 25 proc. aut, a w pierwszym półroczu tego roku już 29.600 egzemplarzy (+15%). Kolejnymi najważniejszymi rynkami dla C-klasy są Niemcy (14.300 w tym roku) i Chiny (12.100). Łącznie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku sprzedaż Mercedesa z literką "C" wyniosła 120.300 aut i była o 6 proc. wyższa niż rok temu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes klasa X Concept - oto zapowiedź pickupa premium

Mercedes klasa X Concept - oto zapowiedź...

Premiery 2016-10-27

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

~Artur 2010-08-05

Fajne auto z dużym wyborem silników. Jak się dobrze wyposaży, może być naprawdę doskonałe. Świetnie wygląda z pakiecie AMG i to teraz, kiedy dali ledy zamiast halogenów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj