mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pierwszy szkic Kii Pro_cee'd

Pierwszy szkic Kii Pro_cee'd

Nowa Kia cee'd jest już dostępna na rynku w sprzedaży. Poprzednia generacja zwojowała rynek również dzięki wersji trzydrzwiowej. Oto pierwsza wizualizacja nowego Pro_cee'da.

Pierwszy szkic Kii Pro_cee'd
Na przedstawionym szkicu nowej Kii Pro_cee'd można dostrzec, że linia nadwozia będzie podobna do wersji 5-drzwiowej. Z tą różnicą, że sekcja boczna będzie posiadać bardziej sportowy wygląd, a tył zyskał agresywniejsze linię niż te w cee'dzie.

Pod maskę trafi nowa jednostka napędowa znana z 5-drzwiowej Kii cee'd, czyli silnik czterocylindrowy 1.6 turbo T-GDI. W Pro_cee'dzie motor ten prawdopodobnie będzie dostarczał ok. 183 KM mocy i będzie sparowany z 6-biegowym manualem lub skrzynią automatyczną, dwusprzęgłową również o 6-przełożeniach.

Pro_cee'd zapowiada się bardzo ciekawie i śmiało można powiedzieć, że auto również w drugiej generacji odniesie sukces. Szkoda, że jak na razie Kia nie przewiduje opracowania hothatcha bazującego na tym modelu. W segmencie Golfa GTI przydałaby się świeża krew.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Panda, Kia Picanto, Skoda Citigo, Toyota...

auto motor i sport 0000-00-00

Maluchy do boju! Wśród najmniejszych i najtańszych samochodów jest dokładnie tak samo jak wśród aut z silnikami o mocy kilkuset koni - liczą się tylko twarde argumenty. Fiat Panda, Kia Picanto, Skoda Citigo i Toyota Aygo, czyli jeden z najgorętszych testów porównawczych tego roku.

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~wacław 2012-06-18

Też mnie to ubawiło. "Rynka" zostało poprawione - brawo, ale to chyba jednak ICHNI autor. :-D My używamy rodzimego języka nieco inaczej. Chociaż... "dostępna na rynku w sprzedaży" może i może być w odróżnieniu od "dostępna na rynku bez możliwości kupna" na przykład. :-))) A może pójdziemy na kompromis - "jest już w sprzedaży" po prostu...? Jednak "zwojowała rynek" czy "agresywniejsze linię" i mnie nie bardzo pasuje. "Zawojowała" - proszę bardzo, podobnie jak "agresywniejsze linie", albo "agresywniejszą linię". Tym niemniej szacunek dla innostrańca, który językiem polskim i tak włada lepiej niż niejeden rodzimy... tfurca. :-> Artykuł taki sobie i stąd zapewne te dywagacje na temat formy a nie treści.

~kowal 2012-06-17

~raiders z ciemnogrodu - taaa... a niektórym został krótki - i to może być powód do płaczu. :-)))

~kowal 2012-06-17

"dostępna na rynku w sprzedaży", "zwojowała rynka", "agresywniejsze linię"... Że z pewną taką nieśmiałością zapytam - ten tekst pisał nasz twórca czy ichni...? :-> Pozdrawiam, k.

~raiders z ciemnogrodu 2012-06-16

A My POLACZKI CO MAMY ? SRY zostały nam długi :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.