mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pietrow: "Kluczem jest precyzja"

Pietrow: "Kluczem jest precyzja"

Po zdobyciu kolejnych punktów w Spa, Witalij Pietrow skupia się na Monzie, gdzie gromadzą się tradycyjnie najwierniejsi fani Formuły 1. Rosjanin twierdzi, że kluczem do dobrego wyniku na włoskim torze jest zachowanie dużej precyzji.

Pietrow:
Zdobyłeś w Spa dla zespołu dwa kolejne punkty. Czy jesteś zadowolony czy niezadowolony ze swojego występu?
Był to dla nas zdecydowanie dobry weekend, bo jak pamiętasz, kilka wcześniejszych wyścigów nie mogliśmy zaliczyć do udanych. Cieszymy się z powrotu do pierwszej dziesiątki i mamy nadzieję przesunąć się jeszcze wyżej w górę. Spędziliśmy w Spa trzy bardzo interesujące dni – na torze panowały trudne, zmienne warunki pogodowe, które wystawiły nas na ciężką próbę. Trzeba jednak przyznać, że wyszliśmy z niej obronną ręką.

Masz od niedawna nowego kolegę w zespole – jak układają się Twoje kontakty z Brunem Senną?
Znam Bruna od wielu lat. Poznaliśmy się dawno temu, kiedy startowałem w serii GP2. Nie byliśmy wtedy specjalnie ze sobą zaprzyjaźnieni, ale od kiedy rok temu Bruno dołączył do teamu LRPG, był obecny na każdym spotkaniu i każdej odprawie. Zaczęliśmy razem jeść posiłki, wspólnie rozmawiać i bardzo się polubiliśmy. Jest nie tylko wspaniałym kolegą, ale także utalentowanym kierowcą, co udowodnił w Belgii. Wszystkim pokazał, na co go stać.

Czy nie czułeś presji kiedy Bruno zajął wyższą od Ciebie pozycję w kwalifikacjach? Czy potraktowałeś to w kategoriach zdrowej rywalizacji?
Tak, uznałem, że była to zdrowa rywalizacja. W trzeciej turze kwalifikacji miałem trochę problemów z bolidem, ale myślę, że Bruno naprawdę zasłużył sobie na tak udany debiut. Zakończył kwalifikacje z doskonałym wynikiem, co odzwierciedla jego umiejętności.

Co możesz powiedzieć nam o Grand Prix Włoch?
Monza jest bardzo ciekawym torem, na którym bolid musi być ustawiony pod kątem niskiej siły docisku. Dodatkową przewagę dają kierowcy mocny silnik i skuteczne hamulce. Na trasie wyścigu nie znajduje się wiele zakrętów, ale każdy jej centymetr ma ogromny wpływ na czas okrążenia. Kluczem do sukcesu w Monzie jest precyzja jazdy, więc kluczowe znaczenie ma hamowanie, przyczepność i wyjazd z zakrętów.

Grand Prix Włoch jest wyjątkowym wyścigiem także ze względu na obecność wiernych fanów Formuły 1 – czy jest to Twoim zdaniem duża impreza?
To zdecydowanie duża i ważna impreza. Porównałbym ją do Grand Prix Wielkiej Brytanii – tak jak Silverstone jest pełne angielskich fanów, na trybunach w Monzie zasiadają tłumy włoskich fanów Ferrari! To kibice, którzy kochają sporty samochodowe, kochają tor wyścigowy i Formułę 1

Podobne wiadomości:

Lotus F1 Team wciąż z silnikami Renault

Lotus F1 Team wciąż z silnikami Renault

Aktualności 2014-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.