mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pietrow: "Mam wielki apetyt na punkty"

Pietrow: "Mam wielki apetyt na punkty"

Pełen sił i gotów do rywalizacji po wakacjach Witalij Pietrow jest gotów znów zasiąść za kierownicą R31 podczas wyścigu na jednym z najtrudniejszych torów Formuły 1. Rosjanin kończe chce zdobyć punkty w Grand Prix Belgii.

Pietrow:
To pierwsze Grand Prix po przerwie letniej. Jakie są Twoje oczekiwania wobec GP Belgii?
Grand Prix Belgii jest bardzo ważną imprezą. Mam nadzieję, że w Spa sprawdzi się nasz nowy pakiet, co przełoży się na wyższe wyniki. Znam bardzo dobrze tor Spa-Francorchamps – w zeszłym roku zaliczyłem na nim bardzo udany występ. To jeden z najlepszych i najtrudniejszych zarazem dla kierowcy obiektów – na jego trasie znajduje się wiele bardzo różnych wiraży i duże różnice wzniesień, a dodatkowo, pogoda w Belgii zmienia się w błyskawicznym tempie! Nawierzchnia na jednym zakręcie może być mokra, a na drugim końcu toru może być sucho. Niczego nie można być pewnym w Spa, ale mam nadzieję, że tym razem będziemy lepiej przygotowani do wyścigowego weekendu. To konieczne, jeśli chcemy odwrócić złą passę. Jestem pewien, że jesteśmy w stanie tego dokonać.

Jakie znaczenie miała dla Ciebie przerwa letnia? To okres, podczas którego kierowca może spokojnie przeanalizować wszystko, co wydarzyło się od początku sezonu?
Uważam, że przerwa jest potrzebna zespołowi, bo daje nam czas na przeanalizowanie przyczyn poziomu osiąganych wyników. W naszym przypadku, najważniejszą sprawą było określenie powodu spadku formy i myślę, że udało się nam to ustalić. Przerwa letnia była dla mnie okazją do naładowania baterii. Po bardzo intensywnej pierwszej połowie sezonu czułem się zmęczony, ale wypocząłem i jestem gotów rozpocząć ostrą walkę.

Czy mógłbyś podsumować w kilku słowach pierwszą część sezonu i powiedzieć nam, jakie cele wyznaczyłeś sobie do końca roku?
Pierwsza połowa sezonu nie była tak udana, jak byśmy sobie tego życzyli. Nasz bolid nie był aż tak konkurencyjny jak wcześniej, podczas europejskiej serii wyścigów. Zespół potrzebował czasu, aby dotrzeć do sedna problemów i myślę, że udało się nam tego dokonać. Skupiam się teraz na przyszłości i całą swoją uwagę koncentruję na kolejnych wyścigach. W drugiej części sezonu coraz ważniejsza staje się odporność wszystkich członków zespołu. Myślę, że jeśli chodzi o to, to jesteśmy najlepiej przygotowaną ze wszystkich eki.

W tym roku zdobyłeś więcej punktów niż podczas całego zeszłego sezonu – czy możesz zdradzić nam swój sekret?
Trudno jest mi jednoznacznie określić dlaczego się tak stało, ale jestem przekonany, że kluczem do mojego sukcesu były gruntowne przygotowania przedsezonowe. Bardzo pomogły mi także udane występy w Australii i Malezji. Po wakacjach mam wilczy apetyt na punkty – bo ich zdobywanie jest tym, co sprawia mi największą przyjemność.

Spa-Francorchamps jest legendarnym torem. Co lubisz w nim najbardziej?
Nie mam swojego ulubionego zakrętu. Bardzo ważne jest przejechanie na pełnym gazie przez Eau Rouge. To słynny i lubiany przez wszystkich tor, ale najważniejsze dla mnie jest zdobycie na nim dobrego wyniku.

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.