mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pietrow: ?Moim celem jest trzymanie się tak blisko Roberta, jak tylko możliwe"

Pietrow: ?Moim celem jest trzymanie się tak blisko Roberta, jak tylko możliwe"

Tym razem zespół prasowy Renault F1 Team przepytał drugiego kierowcę francuskiej ekipy - Witalija Pietrowa. Rosjanin analizuje między innymi swoje dotychczasowe występy w Formule 1.

Pietrow: ?Moim celem jest trzymanie się tak blisko Roberta, jak tylko możliwe
Witalij, patrząc na wyścig na torze w Silverstone - kolejny obiecujący wyścig zrujnowany przez przebitą oponę…
Oczywiście cieszyłem się z udziału w wyścigu i byłem rozczarowany jego wynikiem. W momencie, gdy pechowo przebiłem oponę byłem bardzo blisko punktowanej pozycji, więc mieliśmy szansę na wywalczenie o wiele lepszego wyniku. Co się stało, to się nie odstanie, jestem zadowolony, że ukończyłem pełne 52 okrążenia wyścigu. Dzięki temu mogliśmy zebrać wiele informacji o zachowaniu bolidu i o torze, co jest szczególnie ważne w kontekście przedwczesnego wycofania z wyścigu bolidu Roberta.

Masz już za sobą dziesięć wyścigów, z jakim nastawieniem podchodzisz do drugiej połowy sezonu?
Z niecierpliwością czekam na resztę sezonu, aby wykorzystać zdobyte dotychczas doświadczenie. Jestem świadomy, że muszę poprawić swoje wyniki, ale dokładam wszelkich starań współpracując z zespołem i z Robertem w celu ulepszenia bolidu. Czuję, że mam dobre relacje z zespołem i że zdołaliśmy się całkiem dobrze poznać. Spędziliśmy ze sobą sporo czasu, wychodzimy wspólnie do restauracji i spędzamy wspólnie mnóstwo czasu w fabryce. Taka bliska relacja z członkami zespołu pomaga mi w optymalnym wykorzystaniu każdego weekendu.

Dla debiutanta każdy kolejny wyścig jest ważną lekcją. Jak myślisz, co możesz poprawić?
Myślę, że informacje, jakie zbieram i przekazuję zespołowi są bardzo ważne. W momencie, gdy wprowadzamy kolejne ulepszenie, musimy dobrze zrozumieć, jak ono działa i w jaki sposób poprawia zachowanie całego bolidu. Moim zadaniem jest dostarczenie zespołowi odpowiednich informacji. Wkładam dużo pracy w to, aby przekazywać zespołowi precyzyjne informacje, co jest ważne przy podejmowaniu decyzji o ustawieniach. Dzięki temu możemy maksymalnie wykorzystać potencjał bolidu.

Jeżeli chodzi o nadchodzący weekend, Grand Prix Niemiec, co myślisz o torze w Hockenheim?
Znam ten tor, ponieważ ścigałem się już na nim wcześniej w GP2. To trudny tor i wyścigi z reguły są bardzo zacięte, więc dużo zależy od wyboru odpowiedniej taktyki. Kilka zakrętów pozwala na wyprzedzanie, takich jak zakręt na końcu długiej prostej. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że to dobry tor dla naszego bolidu.

Jakie są Twoje cele na ten weekend?
Jak zawsze moim głównym celem jest trzymanie się tak blisko Roberta, jak tylko tylko możliwe. Chcę także zakwalifikować się do pierwszej dziesiątki i ukończyć wyścig. Myślę, że moim głównym priorytetem na nadchodzący weekend są kwalifikacje, gdyż wiemy jak ważny jest ich wynik dla wyniku całego wyścigu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault wywiad F1 Witalij Pietrow

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Nowy sprzęt dla Policji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.