mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pietrow gratuluje Sennie

Pietrow gratuluje Sennie

Witalij Pietrow z zadowoleniem przyjął informację o zatrudnieniu nowego kierowcy wyścigowego w Lotus Renault GP. Rosjanin szczerze pogratulował Bruno Sennie awansu i odniósł się do nadchodzącego Grand Prix Belgii.

Pietrow gratuluje Sennie
Masz w zespole nowego kolegę. Jaki wpływ ma na Ciebie zmiana kierowcy? Czy ma w ogóle dla Ciebie znaczenie?
W.P.: Na początku chciałbym złożyć Bruno gratulacje. Wiem, że będzie jeździć w barwach zespołu w dwóch kolejnych wyścigach. To, kto jest moim nowym kolegą z zespołu nie ma dla mnie większego znaczenia. Przede wszystkim wiem, co powinienem robić. Wiem, jak należy poprawić ustawienia samochodu, bym mógł dobrze spisać się na torze.

Co myślisz o torze Spa, na którym Twój zespół zajął w zeszłym roku trzecie miejsce. To właśnie tam awansowałeś z 23. na dziewiątą pozycję. Jak oceniasz tor, na którym odbywa się GP Belgii?
W.P.: Lubię go. W ubiegłym roku stoczyłem na nim bardzo udaną walkę z ekipą Mercedesa, Michaelem i Nico (Rosbergiem). Na razie trudno jest mi oceniać nasze szanse. Podczas wyścigu nasz bolid wystartuje z nowymi częściami i nowym pakietem usprawnień. Mam nadzieję, że te udoskonalenia sprawdzą się podczas GP Belgii. Wiem, że nasz bolid dobrze sprawuje się na tym torze, a my damy z siebie wszystko.

Najdłuższy tor wyścigowy stawia przed kierowcą innego rodzaju wyzwania – czy trudno jest przejechać trzy sektory i jednocześnie kontrolować zużycie opon?
W.P.: Długie okrążenie to dużo czasu na zastanowienie się, kiedy należy zjechać do boksu, by zmienić opony. Ja bardzo lubię tor Spa. Znajduje się na nim wiele ciekawych zakrętów, szybkich wiraży oraz zakręt Eau Rouge, który trzeba pokonać na płasko. W zeszłym roku, kiedy jeździliśmy z kanałem F, musieliśmy trzymać kierownicę obiema rękami, ale i tak bardzo mi się podobało. Czasem na belgijskim torze robi się bardzo ciekawie – w jednym miejscu pada, a w drugim jest sucho. Wyścigi o GP Belgii są zawsze interesujące.

Podobne wiadomości:

F1: Caterham wymienia Trullego na Pietrowa

F1: Caterham wymienia Trullego na Pietrowa

Aktualności 2012-02-17

Lotus zaprezentował tegoroczny bolid

Lotus zaprezentował tegoroczny bolid

Aktualności 2013-01-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.