mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pijani sprawcy wypadków

Pijani sprawcy wypadków

Pod Wieluniem i w Dzierżoniowie doszło do dwóch, śmiertelnych w skutkach, wypadków drogowych. Ofiarami byli starsi ludzie - 74-letnia rowerzystka i 75-letnia piesza. Jak się okazało, sprawcami obu wypadków byli nietrzeźwi kierujący. Pierwszy z nich miał 2 prom. alkoholu w organizmie, drugi blisko 2,3 prom. Za czyny, których się dopuścili grozi do 12 lat więzienia.

Pijani sprawcy wypadków
Do pierwszego zdarzenia doszło w Wieluniu. Policjanci zatrzymali tam nietrzeźwego 44-latka podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło wczoraj ok. 12:10 na drodze w miejscowości Mierzyce w gminie Wierzchlas. Kierujący samochodem hyundai podczas wyprzedzania rowerzystki najprawdopodobniej najechał na tył roweru. Potrącona 74-letnia kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący odjechał nie udzielając jej jakiejkolwiek pomocy. Wezwani na miejsce policjanci z sekcji ruchu drogowego na podstawie zeznań, oględzin miejsca wypadku i innych ustaleń wytypowali sprawcę. Po godzinie od czasu zdarzenia dotarli do 44-letniego mieszkańca wsi w tej samej gminie. Uszkodzony pojazd stał ukryty w budynku gospodarczym. W momencie zatrzymania mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku śmiertelnego a także ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi sprawcy drugiego, również śmiertelnego w skutkach potrącenia.

Wczoraj ok. godz. 20:00 w rejonie skrzyżowania i przejścia dla pieszych przy ulicy Sikorskiego w Dzierżoniowie samochód osobowy potracił 75-letnią kobietę. Sprawca wypadku nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła. Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie został poinformowany o zdarzeniu telefonicznie przez anonimowego rozmówcę. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po kilkudziesięciu minutach policjanci ustali i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie wypadku, 36-letniego mężczyznę. Zabezpieczono również samochód, który posiadał uszkodzenia mogące powstać podczas potrącenia osoby pieszej. Jak się okazało, mężczyzna ten był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,3 promila. Obecnie dzierżoniowscy policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego wypadku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.