mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pijani sprawcy wypadków

Pijani sprawcy wypadków

Pod Wieluniem i w Dzierżoniowie doszło do dwóch, śmiertelnych w skutkach, wypadków drogowych. Ofiarami byli starsi ludzie - 74-letnia rowerzystka i 75-letnia piesza. Jak się okazało, sprawcami obu wypadków byli nietrzeźwi kierujący. Pierwszy z nich miał 2 prom. alkoholu w organizmie, drugi blisko 2,3 prom. Za czyny, których się dopuścili grozi do 12 lat więzienia.

Pijani sprawcy wypadków
Do pierwszego zdarzenia doszło w Wieluniu. Policjanci zatrzymali tam nietrzeźwego 44-latka podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło wczoraj ok. 12:10 na drodze w miejscowości Mierzyce w gminie Wierzchlas. Kierujący samochodem hyundai podczas wyprzedzania rowerzystki najprawdopodobniej najechał na tył roweru. Potrącona 74-letnia kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący odjechał nie udzielając jej jakiejkolwiek pomocy. Wezwani na miejsce policjanci z sekcji ruchu drogowego na podstawie zeznań, oględzin miejsca wypadku i innych ustaleń wytypowali sprawcę. Po godzinie od czasu zdarzenia dotarli do 44-letniego mieszkańca wsi w tej samej gminie. Uszkodzony pojazd stał ukryty w budynku gospodarczym. W momencie zatrzymania mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku śmiertelnego a także ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi sprawcy drugiego, również śmiertelnego w skutkach potrącenia.

Wczoraj ok. godz. 20:00 w rejonie skrzyżowania i przejścia dla pieszych przy ulicy Sikorskiego w Dzierżoniowie samochód osobowy potracił 75-letnią kobietę. Sprawca wypadku nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła. Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie został poinformowany o zdarzeniu telefonicznie przez anonimowego rozmówcę. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po kilkudziesięciu minutach policjanci ustali i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie wypadku, 36-letniego mężczyznę. Zabezpieczono również samochód, który posiadał uszkodzenia mogące powstać podczas potrącenia osoby pieszej. Jak się okazało, mężczyzna ten był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,3 promila. Obecnie dzierżoniowscy policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego wypadku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.