mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pilkington nagrodzony przez Forda

Pilkington nagrodzony przez Forda

Pilkington Automotive Poland z Sandomierza otrzymał prestiżową nagrodę jakości Q1 przyznaną przez koncern Forda tylko najlepszym swoim dostawcom.

Pilkington nagrodzony przez Forda

W powszechnej opinii uważa się, że Ford jest jednym z najbardziej wymagających producentów samochodów, i dlatego w branży motoryzacyjnej nagroda Q1 Forda jest uznawana za szczególne wyróżnienie, które podnosi prestiż zakładu oraz potwierdza, że zakład należy do światowej czołówki w zakresie:

- wysokiej jakości wyrobów,
- terminowości dostaw części samochodowych do fabryk Forda,
- funkcjonowania organizacji i zarządzania zakładem, włączając w to świadomość pracowników,
- innowacyjności.

Zakład, który otrzymał nagrodę Q1 staje się preferowanym dostawcą części do nowych modeli samochodów wprowadzanych na rynek przez Forda jak i innych producentów.

Otrzymanie i utrzymanie nagrody Q1 nie jest łatwe, ponieważ procedura oceny dostawcy przez Forda jest dość skomplikowana. Spełnienie każdego z wymagań jest regularnie oceniane przez Forda, który dla każdego wymagania przyznaje punkty dodatnie, gdy wyniki firmy są zgodne lub powyżej oczekiwań, a w przypadku niezgodności dostawca otrzymuje punkty ujemne. Najwyższa możliwa ilość punktów do zdobycia to 1000 punktów, przy czym kryterium pozwalającym ubiegać się o nagrodę Q1 jest wartość minimum 800 punktów, i wartość ta winna być utrzymana przez firmę minimum przez 6 miesięcy od daty rozpoczęcia dostaw do Forda. Ważne jest również to, że w przypadku, gdy wartość punktów spadnie poniżej 800, Ford wycofuje nagrodę Q1, a dostawcę zobowiązuje do przedstawienia planu poprawy.

Przeczytaj także:

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu? (2007-03-16)

PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie (2005-08-22)

 

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Dębica odpowiedzialna społecznie

Dębica odpowiedzialna społecznie

Aktualności 2011-11-22

Projekt Automotive Silesia Region

Projekt Automotive Silesia Region

Aktualności 2011-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech