mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pilkington nagrodzony przez Forda

Pilkington nagrodzony przez Forda

Pilkington Automotive Poland z Sandomierza otrzymał prestiżową nagrodę jakości Q1 przyznaną przez koncern Forda tylko najlepszym swoim dostawcom.

Pilkington nagrodzony przez Forda

W powszechnej opinii uważa się, że Ford jest jednym z najbardziej wymagających producentów samochodów, i dlatego w branży motoryzacyjnej nagroda Q1 Forda jest uznawana za szczególne wyróżnienie, które podnosi prestiż zakładu oraz potwierdza, że zakład należy do światowej czołówki w zakresie:

- wysokiej jakości wyrobów,
- terminowości dostaw części samochodowych do fabryk Forda,
- funkcjonowania organizacji i zarządzania zakładem, włączając w to świadomość pracowników,
- innowacyjności.

Zakład, który otrzymał nagrodę Q1 staje się preferowanym dostawcą części do nowych modeli samochodów wprowadzanych na rynek przez Forda jak i innych producentów.

Otrzymanie i utrzymanie nagrody Q1 nie jest łatwe, ponieważ procedura oceny dostawcy przez Forda jest dość skomplikowana. Spełnienie każdego z wymagań jest regularnie oceniane przez Forda, który dla każdego wymagania przyznaje punkty dodatnie, gdy wyniki firmy są zgodne lub powyżej oczekiwań, a w przypadku niezgodności dostawca otrzymuje punkty ujemne. Najwyższa możliwa ilość punktów do zdobycia to 1000 punktów, przy czym kryterium pozwalającym ubiegać się o nagrodę Q1 jest wartość minimum 800 punktów, i wartość ta winna być utrzymana przez firmę minimum przez 6 miesięcy od daty rozpoczęcia dostaw do Forda. Ważne jest również to, że w przypadku, gdy wartość punktów spadnie poniżej 800, Ford wycofuje nagrodę Q1, a dostawcę zobowiązuje do przedstawienia planu poprawy.

Przeczytaj także:

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu? (2007-03-16)

PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie (2005-08-22)

 

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Projekt Automotive Silesia Region

Projekt Automotive Silesia Region

Aktualności 2011-11-15

Volvo Polska topowym pracodawcą

Volvo Polska topowym pracodawcą

Aktualności 2011-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross