mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

W centrali grupy Pilkington ma zapaść decyzja, gdzie budowana będzie nowa huta szkła. Pod uwagę branych jest kilka miejsc w kilku krajach, m.in. Polsce i Czechach. U nas rozbudowywana mogłaby być siedziba firmy w Sandomierzu.

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Jeżeli Pilkington zdecyduje  się na inwestycję w Świętokrzyskiem, to dzięki rozbudowie pracę mogłoby dostać ok. 400 osób. W negocjacjach w sprawie lokalizacji nowej fabryki decydujące mogą się okazać deklaracje podjęte przez zarząd województwa w tym m.in. pomoc w budowie dwukilometrowego odcinka drogi, która ułatwiłby dostęp do terenów.

Pilkington plc jest jednym z największych na świecie producentów i przetwórców szkła płaskiego oraz produktów szklanych dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego i techniki. Całkowity obrót firmy wynosi ponad 4 miliardy $, a jej przedstawicielstwa  w 25 krajach rozsiane są na czterech kontynentach.. Pilkington jest jednym z  największych  brytyjskich  inwestorów  w  Polsce, zatrudnia  około  1500  osób w trzech przedsiębiorstwach Pilkington Polska, Pilkington IGP oraz Pilkington Automotive Poland.


Przeczytaj także:

Pilkington Polska - Perła Gospodarki (2006-11-03)

PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie (2005-08-22)

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.