mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

W centrali grupy Pilkington ma zapaść decyzja, gdzie budowana będzie nowa huta szkła. Pod uwagę branych jest kilka miejsc w kilku krajach, m.in. Polsce i Czechach. U nas rozbudowywana mogłaby być siedziba firmy w Sandomierzu.

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Jeżeli Pilkington zdecyduje  się na inwestycję w Świętokrzyskiem, to dzięki rozbudowie pracę mogłoby dostać ok. 400 osób. W negocjacjach w sprawie lokalizacji nowej fabryki decydujące mogą się okazać deklaracje podjęte przez zarząd województwa w tym m.in. pomoc w budowie dwukilometrowego odcinka drogi, która ułatwiłby dostęp do terenów.

Pilkington plc jest jednym z największych na świecie producentów i przetwórców szkła płaskiego oraz produktów szklanych dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego i techniki. Całkowity obrót firmy wynosi ponad 4 miliardy $, a jej przedstawicielstwa  w 25 krajach rozsiane są na czterech kontynentach.. Pilkington jest jednym z  największych  brytyjskich  inwestorów  w  Polsce, zatrudnia  około  1500  osób w trzech przedsiębiorstwach Pilkington Polska, Pilkington IGP oraz Pilkington Automotive Poland.


Przeczytaj także:

Pilkington Polska - Perła Gospodarki (2006-11-03)

PAP z Sandomierza: Nr 1 w Europie (2005-08-22)

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.