mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pilkington zbuduje zakład za 450 mln

Pilkington zbuduje zakład za 450 mln

Pilkington Automotive z japońskiej grupy NSG, który produkuje szyby samochodowe w Sandomierzu zamierza zbudować nowy zakład produkcyjny.  Inwestycja wyniesie 450 mln zł, zatrudnionych zostanie 400 osób.

Pilkington zbuduje zakład za 450 mln
- Zainwestujemy 350 mln zł. Deweloper, który wybuduje dla nas część hal, wyda dodatkowo 100 mln zł -  powiedział Pulsowi Biznesu Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland. Pilkington dostał 92,8 mln zł grantu z Ministerstwa Gospodarki.

Pracę znajdzie 400 nowych osób. Jedna trzecia doświadczonych pracowników z Sandomierza trafi do nowego zakładu. Dodatkowo, w firmach, którym Pilkington zleci część prac, jak ochrona, transport wewnętrzny, utrzymanie czystości w obiektach itp., pracować będzie 150 osób.

Projekt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie inwestycji Pilkington zwiększy moce produkcji szyb przednich w Polsce o 1,7 mln sztuk rocznie i rozszerzy produkcję szyb o wartości dodanej. Drugi etap to dodatkowa linia hartowania, która zwiększy zdolności produkcyjne o 4-5 mln szyb bocznych i tylnych rocznie. Linie montażu dodatkowych komponentów zostaną uruchomione w połowie 2011 r., a główne linie produkcyjne w połowie 2012 i w trakcie roku 2013 – informuje Puls Biznesu.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross