mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pilkington zbuduje zakład za 450 mln

Pilkington zbuduje zakład za 450 mln

Pilkington Automotive z japońskiej grupy NSG, który produkuje szyby samochodowe w Sandomierzu zamierza zbudować nowy zakład produkcyjny.  Inwestycja wyniesie 450 mln zł, zatrudnionych zostanie 400 osób.

Pilkington zbuduje zakład za 450 mln
- Zainwestujemy 350 mln zł. Deweloper, który wybuduje dla nas część hal, wyda dodatkowo 100 mln zł -  powiedział Pulsowi Biznesu Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland. Pilkington dostał 92,8 mln zł grantu z Ministerstwa Gospodarki.

Pracę znajdzie 400 nowych osób. Jedna trzecia doświadczonych pracowników z Sandomierza trafi do nowego zakładu. Dodatkowo, w firmach, którym Pilkington zleci część prac, jak ochrona, transport wewnętrzny, utrzymanie czystości w obiektach itp., pracować będzie 150 osób.

Projekt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie inwestycji Pilkington zwiększy moce produkcji szyb przednich w Polsce o 1,7 mln sztuk rocznie i rozszerzy produkcję szyb o wartości dodanej. Drugi etap to dodatkowa linia hartowania, która zwiększy zdolności produkcyjne o 4-5 mln szyb bocznych i tylnych rocznie. Linie montażu dodatkowych komponentów zostaną uruchomione w połowie 2011 r., a główne linie produkcyjne w połowie 2012 i w trakcie roku 2013 – informuje Puls Biznesu.

Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.