mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pininfarina kończy produkcję aut

Pininfarina kończy produkcję aut

Włoski producent nadwozi i studio projektowe Pininfarina kończy produkować samochody. Tym samym kończy się pewna era w historii marki.

Pininfarina kończy produkcję aut
"Niestety jesteśmy zmuszeni zakończyć naszą działalność produkcyjną, biorąc pod uwagę rynek motoryzacyjny. Skupimy się teraz na projektowaniu i inżynierii", powiedział rzecznik Pininfarina. Tym samym kończy się produkcja samochodu Bluecar EV. Włosi są zmuszeni zwolnić 127 pracowników. W ostatnim czasie firma borykała się z problemami finansowymi. W grudniu 2008 spółka zawarła umowę restrukturyzacji zadłużenia z kilkoma bankami, w których właściciele z rodziny Pininfarina zgodzili się na wyprzedaż większościowego pakietu akcji spółki.

Pininfarina to studio projektowe, które zostało założone w 1930 roku przez Battistę Pininfarinę. Firma rozwijała się bardzo dynamicznie, a auto z nadwoziem Pininfariny zostało wystawione w nowojorskim muzeum sztuki nowoczesnej w 1947 roku. Jednak włoskie biuro projektowe najbardziej wsławiło się projektami nowych modeli Ferrari. Obecnie żaden fan marki nie wyobraża sobie by nadwozie nowego Ferrari było zaprojektowane przez innego projektanta niż studio Pininfarina.
Tematy w artykule: Pininfarina

Podobne wiadomości:

Tylko 6 egzemplarzy wyjątkowego Ferrari

Tylko 6 egzemplarzy wyjątkowego Ferrari

Samochody luksusowe 2014-10-29

Sedan Ferrari na sprzedaż

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.