mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pininfarina po chińsku

Pininfarina po chińsku

Na rozpoczynającej się w najbliższą niedzielę wystawie samochodowej w Pekinie zadebiutują trzy modele, które w ciągu kilku najbliższych lat mają pojawić się w sprzedaży także i w Europie. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że zostały zaprojektowane i stworzone przez Pininfarinę.

Pininfarina po chińsku
Premierowe trzy modele to pięciodrzwiowy hatchback A107 oraz czterodrzwiowy sedan A108 firmy Anhui Jianghuai Automobile oraz BS4 w wersji kombi koncernu Shenyang Brilliance Jinbei Automotive.

Oba modele serii A firmy Anhui Jianghuai są pierwszymi, które zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o spełnieniu europejskich standardów bezpieczeństwa. Ich produkcja rozpocznie się już w połowie bieżącego roku, zaś sprzedaż na Starym Kontynencie może ruszyć pod koniec przyszłego roku. Przy ich produkcji Anhui Jianghuai współpracowała również z austriacką firmą AVL List z miejscowości Graz, a efektem tej kooperacji jest gama silników benzynowych o pojemnośc 1,1, 1,3 oraz 1,5 litra.

Chiński partner BMW, firma Brilliance, w Pekinie zaprezentuje wersję kombi znanego już w Europie modelu średniej klasy BS4. Zaprojektowane przez Pinifarinę BS4 kombi dysponować będzie tymi samymi jednostkami - 1,8 i 2,0 - co sedan. Europejski importer aut marki Brilliance, firma HSO Motors Europe planuje wprowadzić model BS4 do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Pierwsze podejście w zeszłym roku kompletnie się nie powiodło, a to ze względu na katastrofalne wyniki testów zderzeniowych modelu BS6. Obecnie model ten został przekonstruowany, a BS4 zaprojektowany tak, by spełniać europejskie wymogi w kwestii bezpieczeństwa.

Pinifarina swoją przygodę z rynkiem chińskim rozpoczęła w 1996 roku, kiedy to podpisała umowę o współpracy z firmą Hafei Motor. Pierwszym modelem, dzieła Pininfariny, był minivan Hafei Zhonghyi z 1999 r. Od tego momentu Hafei wprowadziła jeszcze pięć innych modeli stworzonych przy współpracy Pininfariny. Poza Hafei oraz dwiema powyższymi firmami, Pininfarina na rynku chińskim współpracuje także z Hunan Changfeng Motor (duży SUV Liebao) oraz Chery Automobile (A3 sedan i A3 Sport hatchback z klasy średniej niższej). Na dzień dzisiejszy, aż 30% działalności włoskiej firmy koncentruje się na Kraju Środka.

Podobne wiadomości:

Sukces Skody w Chinach

Sukces Skody w Chinach

Aktualności 2015-08-13

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.