mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pininfarina w Chinach

Pininfarina w Chinach

Jedną z najbardziej znanych firm związanych z motoryzacją, które wystawiają się podczas trwających targów w Szanghaju, jest włoskie studio stylistyczno-projektowe.

Pininfarina w Chinach

I dzieje się tak nie bez powodu. Pininfarina jest globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu designu aut, jak i technologii produkcji krótkich serii.

W związku z tym szuka ona również - i to z dobrym skutkiem - odbiorców na swoje usługi również na rynkach dalekowschodnich. Jak widać państwowe wspomaganie sektora motoryzacyjnego w Chinach wpływa nie tylko na lokalne firmy.

Efektem tego było podpisanie przez Włochów pierwszej umowy już w 1996 roku, której efektem był minivan Hafei Zhongyi. Dalej współpraca kontynuowana była również z Chery Automobile, Changfeng i Brilliance China Auto. Efekt tej ostatniej to prezentowany ostatnio na łamach Motogazety, Brilliance Zonghua.

W związku z poszerzaniem się tamtejszego rynku, Pininfarina ma już swoje biura w Pekinie. Teraz podczas największych targów na lokalnym rynku, wspólnie ze swoimi partnerami prezentuje ona trzy nowe modele: Chery RHT, Brilliance Zun Chi i Avichina-Hafei Saibao.

O ile pierwsze dwa są jeszcze konceptami, to losy ostatniego są już przesądzone. Egzotyczny dla nas sedan może już niedługo zawitać na europejskie rynki. Będzie on wytwarzany w fabryce w chińskim Harbin, a Włosi wzięli na siebie nie tylko prace stylistyczne i inżynieryjne, ale i te związane z homologowaniem auta do globalnych standardów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.