mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pininfarina w Chinach

Pininfarina w Chinach

Jedną z najbardziej znanych firm związanych z motoryzacją, które wystawiają się podczas trwających targów w Szanghaju, jest włoskie studio stylistyczno-projektowe.

Pininfarina w Chinach

I dzieje się tak nie bez powodu. Pininfarina jest globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu designu aut, jak i technologii produkcji krótkich serii.

W związku z tym szuka ona również - i to z dobrym skutkiem - odbiorców na swoje usługi również na rynkach dalekowschodnich. Jak widać państwowe wspomaganie sektora motoryzacyjnego w Chinach wpływa nie tylko na lokalne firmy.

Efektem tego było podpisanie przez Włochów pierwszej umowy już w 1996 roku, której efektem był minivan Hafei Zhongyi. Dalej współpraca kontynuowana była również z Chery Automobile, Changfeng i Brilliance China Auto. Efekt tej ostatniej to prezentowany ostatnio na łamach Motogazety, Brilliance Zonghua.

W związku z poszerzaniem się tamtejszego rynku, Pininfarina ma już swoje biura w Pekinie. Teraz podczas największych targów na lokalnym rynku, wspólnie ze swoimi partnerami prezentuje ona trzy nowe modele: Chery RHT, Brilliance Zun Chi i Avichina-Hafei Saibao.

O ile pierwsze dwa są jeszcze konceptami, to losy ostatniego są już przesądzone. Egzotyczny dla nas sedan może już niedługo zawitać na europejskie rynki. Będzie on wytwarzany w fabryce w chińskim Harbin, a Włosi wzięli na siebie nie tylko prace stylistyczne i inżynieryjne, ale i te związane z homologowaniem auta do globalnych standardów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech