mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pininfarina zmienia szefa

Pininfarina zmienia szefa

Znana i legendarna już włoska Pininfarina, zmieniła właśnie szefa designu. Nominowany 14 miesięcy temu Ken Okuyama, człowiek który stworzył model Enzo, Rossa oraz 612 Scaglietti, zostanie na dniach tymczasowo zastąpiony przez prezesa Andrea Pininfarina.

Pininfarina zmienia szefa

Tymczasowy dyrektor pozostanie szefem działu projektantów, dopóki pełnoprawny zastępca nie zostanie wybrany. Trzech pozostałych dyrektorów działów, takich jak Guglielmo Carta, Fabrizio Valentini oraz Lowie Vermeersch będzie zdawać mu raporty z działalności.

W ogłoszeniu wydanym wczoraj przez Pininfarinę poinformowano, że z powodu zaangażowania pana Okuyamy w rozmaitą i absorbującą działalność poza firmą, nie był on w stanie spełniać swoich kompetencji wewnątrz Pininfariny. Więcej detali, dotyczących tej decyzji niestety nie podano. Sam Okuyama nie zdążył jak do tej pory oficjalnie skomentować sprawy.

Okuyama już po raz drugi pracował dla znanego, włoskiego biura projekcyjnego. Zanim ponownie zasiadł przy biurku w Turynie, w lipcu 2005 roku, pracował przez cztery lata jako szef designu transportowego w Art Center College, umiejscowionym w Pasadenie, California. Po raz pierwszy zaczął on pracować dla włoskiej firmy w 1995 roku, kiedy to zajmował się projektami dla Ferrari, dla której firma ta jest ekskluzywnym partnerem. Na początku swojej kariery człowiek ten pracował również dla General Motors oraz Porsche AG.

Zanim objął on stanowisko dyrektora, spodziewał się, że zaimplementuje więcej dyscypliny w styl pracy Pininfariny. Stwierdził on, że włosi oddają dużo władzy i odpowiedzialności na ręce jednego człowieka, co w większości przypadków oznacza dużo lepszą jakość projektu. Z drugiej strony poświęcają na projekt mniej czasu, wobec czego może im brakować pełnej doskonałości. Dodał on także, że samochód musi być piękny, lecz przy okazji musi być perfekcyjny pod względem funkcjonalności.

Czytaj także:

Ferrari na zamówienie (2006-08-01)

Ferrari 599 GTB: Następca (z) Maranello (2006-01-24)

Mityczne wizje Ferrari  (2005-11-09)

Tematy w artykule: Ken Okuyama

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.