mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pirat drogowy bez szans

Pirat drogowy bez szans

Policja zatrzymała po pościgu 56-letniego pirata drogowego. Mężczyzna pędził Volkswagenem Passatem ulicami Pruszkowa i Warszawy po tym jak nie zatrzymał się do kontroli, usiłując rozjechać interweniujących funkcjonariuszy. Blokada drogi oraz przestrzelenie opon pomogły w zatrzymaniu uciekiniera.

Pirat drogowy bez szans

Wczoraj, kilka minut po godzinie 6 policjanci z Pruszkowa zauważyli pędzącego brawurowo z nadmierną prędkością kierowcę VW Passata. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania go. Mimo wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń kierujący nie reagował i przyspieszał, pędząc Al. Jerozolimskimi w kierunku Warszawy. Policjanci podjęli pościg. Jednocześnie informację o uciekającym aucie przekazali operatorowi KSP.

Komunikat o granatowym Passacie pędzącym w stronę Warszawy dotarł niebawem także do innych załóg policyjnych. Funkcjonariusze z warszawskiej Ochoty zauważyli opisane w komunikacie auto zatrzymujące się na jednym ze skrzyżowań w Al. Jerozolimskich. Natychmiast wysiedli z radiowozu i udali się w jego kierunku. Gdy kierowca zauważył mundurowych, gwałtownie skręcił, usiłując ich rozjechać i z brawurą ruszył w stronę ul. Łopuszańskiej. Policjanci w stronę uciekającego samochodu oddali kilka strzałów, przestrzelając trzy opony i tylną szybę.

Kierowca zdołał odjechać jeszcze kilkaset metrów, gdzie po chwili dalszą ucieczkę uniemożliwił mu inny radiowóz, który zablokował drogę. Mężczyzna nie miał już żadnych szans na ucieczkę. Gdy policjanci dobiegli do auta, zablokował drzwi od wewnątrz i zaczął sięgać ręką pod siedzenie. Mundurowi wybili szybę w drzwiach wyciągając go ze środka. 56-letni Jerzy O. został zatrzymany. Policja ustala teraz, dlaczego 56-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał.

Czytaj także:

Wystarczy zdjęcie i będzie mandat (2007-03-20)

14-latka uciekała z prędkością 180 km/h! (2007-03-12)

Dwóch pijanych za jednym kółkiem (2007-03-02)

Komentuj:

~Greg 1 2007-03-21

Dla wyjaśnienia słów autora. Było to konkretnie wczoraj (20.03.2007) a nie kilka dni temu. Kierowca usiłował staranować funkcjonariuszy poruszających się pieszo a nie radiowozem. Jedno ze skrzyżowań w al. Jerozolimskich to konkretnie z ulicą Łopuszańską. Człowiek w samochodzie był podejżany o próbę wymuszenia z bronią w ręku (19.03.2007), a tak w ogóle nie był pod wpływem alkocholu i jest teraz na oddziale zamkniętym szpitala neurologicznego. Ku przestrodze jak patrol policji wzywa do zatrzymania w okolicach Pruszkowa to lepiej sie zatrzymać. Strzelają, bo boją się o własne bezpieczeństwo. A znając poziom wyszkolenia strzeleckiego lepiej nie ryzykować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.