mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pirelli dostarczy opony do WRC

Pirelli dostarczy opony do WRC

Obchodzący w tym roku stulecie swojej działalności w branży sportów motorowych koncern Pirelli dostarczy opony P Zero dla wszystkich samochodów biorących udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata w latach 2008 – 2010.

Pod koniec lutego 2007 roku Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wybrała ofertę dostawy opon dla Rajdowych Mistrzostw Świata. Wyłącznym dostawcą opon na lata 2008-2010 został włoski koncern Pirelli. To już drugi, po podpisanym w USA Grand AM, ekskluzywny kontrakt, zawarty w 2007 roku przez firmę Pirelli.

Firma Pirelli jest już obecna na około 20 krajowych i międzynarodowych mistrzostwach. Zwycięski przetarg, jest już drugim tak dużym sukcesem firmy w przeciągu miesiąca. Pod koniec stycznia Grand Am series – amerykańskie mistrzostwa prototypów, wybrały P Zero Pirelli jako wyłączne ogumienie zawodów w latach 2008-2010.

W 2007 roku firma Pirelli będzie brała udział w IRC (International Rally Challenge), obejmującym rajdy w Europie, Afryce i Azji, oraz w około dwudziestu krajowych i międzynarodowych mistrzostwach m.in. w Australii, Polsce, Irlandii, na Węgrzech, Grecji, Szwajcarii oraz na Bliskim Wschodzie.

Tematy w artykule: WRC opony opony Pirelli

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic