mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pirelli dostarczy opony do WRC

Pirelli dostarczy opony do WRC

Obchodzący w tym roku stulecie swojej działalności w branży sportów motorowych koncern Pirelli dostarczy opony P Zero dla wszystkich samochodów biorących udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata w latach 2008 – 2010.

Pod koniec lutego 2007 roku Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wybrała ofertę dostawy opon dla Rajdowych Mistrzostw Świata. Wyłącznym dostawcą opon na lata 2008-2010 został włoski koncern Pirelli. To już drugi, po podpisanym w USA Grand AM, ekskluzywny kontrakt, zawarty w 2007 roku przez firmę Pirelli.

Firma Pirelli jest już obecna na około 20 krajowych i międzynarodowych mistrzostwach. Zwycięski przetarg, jest już drugim tak dużym sukcesem firmy w przeciągu miesiąca. Pod koniec stycznia Grand Am series – amerykańskie mistrzostwa prototypów, wybrały P Zero Pirelli jako wyłączne ogumienie zawodów w latach 2008-2010.

W 2007 roku firma Pirelli będzie brała udział w IRC (International Rally Challenge), obejmującym rajdy w Europie, Afryce i Azji, oraz w około dwudziestu krajowych i międzynarodowych mistrzostwach m.in. w Australii, Polsce, Irlandii, na Węgrzech, Grecji, Szwajcarii oraz na Bliskim Wschodzie.

Tematy w artykule: WRC opony opony Pirelli

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.