mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pirelli dostarczy opony do WRC

Pirelli dostarczy opony do WRC

Obchodzący w tym roku stulecie swojej działalności w branży sportów motorowych koncern Pirelli dostarczy opony P Zero dla wszystkich samochodów biorących udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata w latach 2008 – 2010.

Pod koniec lutego 2007 roku Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wybrała ofertę dostawy opon dla Rajdowych Mistrzostw Świata. Wyłącznym dostawcą opon na lata 2008-2010 został włoski koncern Pirelli. To już drugi, po podpisanym w USA Grand AM, ekskluzywny kontrakt, zawarty w 2007 roku przez firmę Pirelli.

Firma Pirelli jest już obecna na około 20 krajowych i międzynarodowych mistrzostwach. Zwycięski przetarg, jest już drugim tak dużym sukcesem firmy w przeciągu miesiąca. Pod koniec stycznia Grand Am series – amerykańskie mistrzostwa prototypów, wybrały P Zero Pirelli jako wyłączne ogumienie zawodów w latach 2008-2010.

W 2007 roku firma Pirelli będzie brała udział w IRC (International Rally Challenge), obejmującym rajdy w Europie, Afryce i Azji, oraz w około dwudziestu krajowych i międzynarodowych mistrzostwach m.in. w Australii, Polsce, Irlandii, na Węgrzech, Grecji, Szwajcarii oraz na Bliskim Wschodzie.

Tematy w artykule: WRC opony opony Pirelli

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Na stoisku Range Rovera w Genewie nie zabraknie gorącej premiery. Oto całkowicie nowy model z segmentu SUV, który wypełni lukę pomiędzy najmniejszym Evqoue, a dużym Sport.
Odgadnij model Odgadnij model