mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pirelli i Continental w Rumunii

Pirelli i Continental w Rumunii

Pirelli wraz z Continentalem otworzyły w Rumunii fabrykę produkującą kordy stalowe - jeden z najważniejszych komponentów opon radialnych.

Fabryka powstała dzięki powołanej do życia w październiku 2004 roku przez czołowych producentów opon na świecie Pirelli i Continental spółce Cord Romania Srl. Pirelli posiada w niej 80% udziałów, Continental zaś 20%.   

Budowa i uruchomienie nowej fabryki w miejscowości Slatina umożliwi bezpośrednią obsługę dynamicznie rozwijających się rynków Europy Środkowo-Wschodniej, w tym także Polski. Fabryka będzie produkować 30 tys. ton kordów stalowych rocznie. Są one używane przez producentów opon jako podstawowy materiał wzmacniający opony radialne.

Dzięki zainwestowaniu co najmniej 40 milionów euro w ciągu najbliższych kilku lat, firma Cord Romania zamierza szybko osiągnąć fazę pełnego rozwoju i wyjść naprzeciw wzrastającym wymaganiom europejskich, nie tylko producentów samochodów, a także klientów indywidualnych. Aktualnie popyt na ten kluczowy składnik do produkcji opon, przewyższa podaż prawie dwukrotnie.

Inwestycja, pierwsza tego typu w historii Pirelli w rejonie Bałkanów, jest częścią rumuńskiej strategii rozwoju koncernu. Realizacja strategii zostanie zakończona na początku 2006 r. otwarciem w Slatinie jednej z najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej fabryk opon o najwyższych osiągach, która będzie odpowiadała na zapotrzebowania z rynków Europy Wschodniej.


Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.