mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pirelli też inwestuje w Chinach

Pirelli też inwestuje w Chinach

Koncern Pirelli oraz firma Aeolus podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w Chinach. W 2005 roku fabryka w prowincji Henan rozpocznie produkcję opon Pirelli.

Koncern Pirelli i Aeolus Tyre Co., jeden z głównych producentów opon w Chinach, podpisały list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy w prowincji Henan w pierwszej połowie 2005 roku.

W ramach nowej współpracy zaplanowano na 2005 rok rozpoczęcie produkcji opon radialnych do samochodów ciężarowych, przeznaczonych głównie na chiński rynek, a także na eksport do krajów Azji. Dodatkowo, powstanie nowa fabryka opon radialnych, a następnie fabryka pasów stalowych - niezbędnego składnika przy produkcji tego typu opon. Spółka będzie zatem odpowiadała za trzy aspekty produkcji.

Całkowita wielkość inwestycji w ciągu najbliższych trzech lat to ponad 150 milionów euro. W rezultacie nowa spółka szybko stanie się jednym z głównych producentów opon radialnych w tym kraju. Dzięki tej współpracy Pirelli zwiększy obecną produkcję opon ciężarowych o ok. 33% (oznacza to wzrost rzędu 50% w segmencie całostalowych opon ciężarowych), a nowa fabryka dołączy do istniejących już we Włoszech, Turcji, Egipcie oraz Brazylii.
 
Chiny są najszybciej rozwijającym się na świecie rynkiem opon: tylko w pierwszej połowie 2004 roku produkcja opon radialnych wzrosła o 28,5% względem tego samego okresu rok wcześniej. Przy całkowitej produkcji ponad 38 milionów sztuk Chiny pokrywają ponad 60% lokalnej produkcji opon.

Transakcja ta musi być teraz zatwierdzona przez odpowiednie władze Republiki Chińskiej. Koncern Pirelli posiada wsparcie grupy bankowej HSBC.

Tematy w artykule: opony opony Pirelli rynek chiński

Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.