mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pirelli wyklucza wadę konstrukcyjną opony

Pirelli wyklucza wadę konstrukcyjną opony

Po dokładnych badaniach okoliczności, w których doszło do nagłej utraty ciśnienia w prawym tylnym kole samochodu Sebastiana Vettela podczas pierwszego okrążenia Grand Prix Abu Zabi, inżynierowie Pirelli wykluczyli usterkę konstrukcyjną opony jako przyczynę incydentu.

Pirelli wyklucza wadę konstrukcyjną opony
Ta opona wchodziła w skład zestawu miękkich opon P Zero „żółtych”, który kierowca Red Bull Racing wykorzystał dzień wcześniej do zdobycia pole position. Po incydencie w pierwszym zakręcie Vettel dokończył okrążenie i wrócił na stanowisko serwisowe, a w tym czasie pozostałości gumy spowodowały uszkodzenia nadwozia i podwozia, zmuszając mistrza świata do pierwszej w tym sezonie rezygnacji z dalszej rywalizacji. Chociaż z opony nie zostało wiele, wystarczyło to inżynierom Pirelli do przeprowadzenia pełnego śledztwa przy współpracy z Red Bull Racing. Po poddaniu opony dokładnej analizie wykluczono awarię strukturalną opony i zaworu jako przyczynę incydentu. Nie można wykluczyć roli leżących na torze odłamków lub innych czynników zewnętrznych jako możliwego powodu usterki.

Dyrektor Pirelli Motorsport Paul Hembery powiedział: "Możemy potwierdzić, że przyczyną spadku ciśnienia w kole Sebastiana Vettela w Abu Zabi nie była usterka strukturalna. Ustaliliśmy to wspólnie z Red Bull Racing w następstwie drobiazgowych badań i analizy pozostałości opony. Nie możemy wykluczyć, że uszkodzenia opony zostały spowodowane przez leżące na torze odłamki, które spowodowały utratę ciśnienia, ale po bliższemu przyjrzeniu się miejscu zdarzenia nie znaleźliśmy na to bezpośrednich dowodów."

Podobne wiadomości:

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Test opon letnich GTU 2015

Test opon letnich GTU 2015

Technika 2015-03-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.