mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pittsburgh Glass Works nominowany do Inwestycji Roku 2012

Pittsburgh Glass Works nominowany do Inwestycji Roku 2012

Prowadzący swoją działalność w Podstrefie Środa Śląska producent nowoczesnych przednich szyb samochodowych - Pittsburgh Glass Works został wybrany do grupy 5 przedsiębiorstw, spośród których wyłoniono zdobywcę tytułu Inwestycji Roku.

Pittsburgh Glass Works nominowany do Inwestycji Roku 2012
Organizatorem konkursu był Warsaw Business Journal, a partnerami współdecydującymi o przyznaniu tytułu było 6 izb handlowych: amerykańska, hiszpańska, francuska, niemiecka, skandynawska i brytyjska. Każda z tych izb dokonała oceny inwestycji przeprowadzonych przez firmy w nich zrzeszone, opierając się na pięciu kryteriach: wielkości nakładów inwestycyjnych, ilości stworzonych miejsc pracy, innowacyjności, oddziaływaniu inwestycji w długim okresie, zrównoważonego rozwoju. Po ocenie inwestycji, każda z izb wskazała po jednej inwestycji do oceny przez jury.

Ostatecznie jury wybrało nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy AstraZeneca Pharma Poland na zwycięzcę konkursu. Centrum Badawczo-Rozwojowe AstraZeneca w Warszawie jest jednym z pięciu prowadzonych przez firmę na świecie a jedynym w Europie Środkowej i Wschodniej. Centrum prowadzi badania kliniczne farmaceutyków w Polsce i jednocześnie koordynuje takie badania dla AstraZeneca na świecie.

Nominowany również do tytułu Pittsburgh Glass Works zainwestował już 300 mln złotych w zakład koło Środy Śląskiej. Produkuje tam jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli samochodowych szyb przednich w Europie. Firma zaopatruje zakłady Daimlera w Niemczech i na Węgrzech.

Zakład w Środzie Śląskiej będzie jednocześnie europejskim centrum badawczo-rozwojowym produktu i procesu technologicznego Pittsburgh Glass Works.

Już w chwili obecnej firma utworzyła więcej stanowisk pracy, niż pierwotnie zakładano. Zamiast 151 już 165 polskich pracowników znalazło zatrudnienie, dzięki dodaniu nowego procesu produkcyjnego do końca 2013 roku spodziewane jest zatrudnienie 267 osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.