mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plan Renault do roku 2009

Plan Renault do roku 2009

Do 2009 roku Renault planuje zwiększyć swoją sprzedaż o 800.000 aut w stosunku do wyniku z roku ubiegłego. To jedno z głównych założeń ogłoszonego właśnie programu "Plan Renault do roku 2009".

Przygotowany plan zakłada przyspieszenie procesu wprowadzania na rynek nowych modeli. Do roku 2009 wprowadzonych zostanie aż 26 nowych produktów, w tym dwa w bieżącym roku i po osiem w kolejnych trzech latach (2007-2009). Jeśli ta część planu zostanie zrealizowana, oznaczać to będzie podwojenie liczby pojazdów wprowadzonych na rynek w latach 1998-2005. Połowa z zapowiadanych nowości poszerzy gamę produktową Renault, połowa zaś zastąpi obecne modele lub będzie kolejnymi generacjami istniejących obecnie na rynku aut.

Rozwój produktowy obejmie cztery główne kierunki:
- wzmocnienie obecnej gamy rodziny Megane, Twingo, Kangoo oraz Master;
- rozwój oferty pojazdów luksusowych (powyżej 27 tys. euro) - wprowadzenie pięciu aut spowoduje podwojenie wolumenu sprzedaży w tym segmencie;
- wejście do nowych segmentów: SUV, 4x4, crossover i innych niszowych;
- dalszy rozwój modeli, w tym Logana, przeznaczonych na rynki pozaeuropejskie.

Włądze firmy przewidują, iż sprzedaż Renault poza Europą wzrośnie z 27% łącznej sprzedaży grupy w 2005 roku do 37% w 2009 roku, co stanowi wzrost o 80%. Średni wiek produktów Renault sprzedawanych w Europie obniży się z 3,8 roku w 2005 roku do 2,2 roku w 2009 roku. Oczekuje się, że wzbogacenie oferty Renault spowoduje wzrost sprzedaży o kolejne 800.000 egzemplarzy w 2009 roku w porównaniu do 2005 roku.

Renault stawia też przed sobą cele dotyczące poprawy jakości i technologii. Prowadzone prace mają doprowadzić do dalszych usprawnień w zakresie oszczędności paliwa i redukcji dwutlenku węgla. 50% silników benzynowych sprzedawanych w Europie w 2009 roku będzie mogło działać na mieszance benzyny i etanolu. W ramach sojuszu Renault-Nissan opracowany ma zostać pełen zakres alternatywnych technologii: pojazdy hybrydowe, na ogniwa paliwowe, elektryczne

Przykładem doskonałej jakości i nowoczesnej technologii ma być kolejny model Laguna, który na rynku pojawi się w 2007 roku. Ma znaleźć się w pierwszej trójce w swoim segmencie pod względem jakości produktu i obsługi. Ulepszenia wprowadzone w tym produkcie zostaną zastosowane także w pozostałych produktach na całym świecie.

Zobacz więcej o marce Renault

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?