mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plan dla przyszłości Opla

Plan dla przyszłości Opla

Utrzymanie pracy na trzy zmiany do końca 2014 roku, gwarancja zdolności produkcyjnych na poziomie 208 tys. aut rocznie i  wyłączność na wytwarzanie  Astry IV w wersjach 3HB i 4NB. To jedne z najważniejszych dla pracowników gliwickiej fabryki Opla zapisów  „Planu dla Przyszłości” uzgodnionego pomiędzy zarządem GM a reprezentacją pracowników koncernu.

Plan dla przyszłości Opla
- Ten plan daje nam stabilizację, a jednocześnie otwiera szanse na dalszy rozwój, bo w naszym zakładzie pojawią środki na nowe inwestycje – mówi Mariusz Król, szef Solidarności w gliwickim Oplu. Jak dodaje Arkadiusz Malatyński, szef Regionalnej Sekcji Motoryzacji te zapisy planu to dobra informacja nie tylko dla pracowników gliwickiego zakładu, ale również pracowników firm kooperujących z fabryką w Gliwicach. - Trzeba pamiętać, że miejsca pracy  u poddostawców i ich sytuacja ekonomiczna, są uzależnione od sytuacji w gliwickiej fabryce - zaznacza Malatyński.

„Plan for the Future”, czyli „Plan dla Przyszłości” został uzgodniony i podpisany EEF GM pod koniec sierpnia. Ostatecznie został zatwierdzony przez zarząd GM we wrześniu. Plan określa m.in. podział produkcji wytwarzanych modeli pomiędzy poszczególne zakłady koncernu.  Oprócz tego, że Gliwice otrzymały na lata 2011-14 wyłączność na wytwarzanie nowej Astry IV w wersjach 3HB i 4NB.  Zapewniono też zakładowi spory wolumen produkcji wersji 5HB oraz produkcję Astry III w wersji 4 NB do końca sprzedaży tego modelu.

- Niezwykle istotne jest także to, że plan zapowiada  ulokowanie w naszym zakładzie produkcji następnej, czyli piątej generacji Astry, pod warunkiem, jak to określono w dokumencie „pozostania na konkurencyjnym poziomie”. Mamy nadzieję, że ten konkurencyjny poziom utrzymamy - dodaje szef Solidarności w gliwickim Oplu.

Po raz pierwszy w historii całego GM wprowadzono  też udział pracowników w zyskach firmy. Zakłada on, że w 2014 roku  do podziału między zatrudnionych w Oplu będzie 3,75 proc. zysków. Natomiast rok później, wartość ta wzrośnie do 7,5 proc. Ważne jest przy tym, że kwota udziału w zyskach przypadająca na jednego pracownika w danym zakładzie będzie taka sama  dla wszystkich.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Japoński SUV będzie teraz dostępny w polskich salonach w nowej wersji Selection. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch specjalnych kolorów nadwozia oraz cieszyć się bogatym wyposażeniem.