mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plan wykonany w 100%

Plan wykonany w 100%

W miniony weekend załoga Łukasz Markowski i Maciej Machela, wzięła udział w 20. Rajdzie Rzeszowskim – łączonej rundzie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Słowacji. Załoga M2Rally, której patronem medialnym jest portal Mojeauto.pl w klasyfikacji generalnej rajdu zajęła 9. miejsce i 3. miejsce w grupie R. Wygrała także klasę R2B w RSMP oraz klasę 6. w Mistrzostwach Słowacji.

Plan wykonany w 100%
Mistrzostwa Słowacji zakończyły się dla kłodzkiego teamu sukcesem. "Zadanie zostało wypełnione w 100%, wygrana umocniła nas w klasyfikacji Mistrzostw Słowacji, będziemy walczyć o więcej. Piątkowe zmagania były dla nas dość wyczerpujące, musieliśmy walczyć o swoją pozycję, natomiast upał nieco osłabiał citroena. Ale udało się, razem ze słowackim KL Racing Team, jesteśmy bardzo zadowoleni! Chciałbym również podziękować Dobrowolski Motosport za doskonałe przygotowanie auta" - powiedział na mecie Łukasz Markowski.

Po piątkowym sukcesie załoga musiała zebrać siły na sobotnią rywalizację, która nie była łatwa. "Pierwsza pętla nie należała do najszczęśliwszych, musieliśmy zmierzyć się z przerywającym silnikiem jak i awarią jednego z kasków, skutkowało to brakiem możliwości maksymalnego ataku - mówi Łukasz. "Zaraz po zjeździe do serwisu, mechanicy zajęli się problemami i mogliśmy atakować i odrabiać starty" – dodaje kierowca.

Po pierwszej pętli sobotniego etapu M2Rally plasowało się na 14.pozycji w klasyfikacji generalnej, a w grupie R na 4. miejsu. "Rywalizacja podczas 20. Rajdu Rzeszowskiego była bardzo wyrównana i trzeba było jechać czysto i nie mogliśmy pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. To wszystko się opłaciło – jest pudło w ośce" - komentuje Łukasz.

"Trasy Rajdu Rzeszowskiego nie należały do najłatwiejszych, ciężko było dopasować tempo jazdy do miejscami śliskiego asfaltu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego wyniku" – mówi pilot Maciej Machela.

"Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom za niesamowity doping na trasach rajdu jak i ten wirtualny. Zapraszamy na 21. Rajd Dolnośląski. Do zobaczenia!" - dodaje na zakończenie załoga M2Rally.

Podobne wiadomości:

Citroën DS4, Mini Countryman – potęga sukcesu

auto motor i sport 0000-00-00

Jeszcze niedawno takiego porównania by nie było, bo ani Citroën, ani Mini nie miały w ofercie modeli tak wyrafinowanych jak DS4 i Countryman. W teście porównawczym ich najmocniejsze wersje.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross