mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plany Solbusa

Plany Solbusa

"Produkcja autobusów marki Solbus na licencji SOR (tj. modeli B 9,5; C 9,5; LH 9,5 oraz C10,5) z silnikami Euro 3, będzie kontynuowana tak długo, jak będą to dopuszczały polskie przepisy. Pragniemy zapewnić, że produkowane modele pojazdów będą w dalszym ciągu modernizowane i doskonalone w zakresie jakości rozwiązań" - poinformował zarząd firmy Solbus.

Plany Solbusa

Ponieważ bezterminowa umowa licencyjna zawiera pewne ograniczenia terytorialne, na których Solbus może sprzedawać autobusy produkowane na licencji SOR, zarząd firmy zdecydował, aby równolegle prowadzić rozwój własnych konstrukcji i uruchamiać ich produkcję. Działania te mają na celu poszerzenie grona klientów w Polsce oraz umożliwić sprzedaż na rynkach zagranicznych. Konkretnym przykładem tego kierunku rozwoju jest uruchomienie produkcji autobusu miejskiego, niskowejściowego SN11M własnej konstrukcji, który wyposażony jest w identyczny zespół napędowo-jezdny jak dotychczas produkowane modele (tj. silnik, skrzynia biegów, most napędowy, ogrzewanie, koła, etc.).

Kolejnym krokiem będzie rozszerzenie obecnej oferty produktowej o autobusy dużej pojemności (12-metrowe) miejskie i międzymiastowe. Rozpoczęte działania opierają się na: pozyskaniu licencji od SOR-a oraz nawiązaniu współpracy ze znaczącym producentem autobusów.

Przeczytaj także:

300-tny Solbus  (2006-01-17)

Dynamiczny Solbus (2005-12-13)


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic