mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plany Spykera wobec Saaba

Plany Spykera wobec Saaba

Choć wciąż jeszcze pojawiają się głosy, iż Spyker może mieć kłopoty ze zgromadzeniem niezbędnych środków na przejęcie i dalszy rozwój szwedzkiej marki, to ogłosił już plany co do najbliższej przyszłości i nowych modeli marki Saab.

Plany Spykera wobec Saaba
Gama modelowa Saaba składać się będzie z trzech, bądź czterech głównych modeli. Na pewno w tym gronie będą znane już modele 9-3 oraz 9-5, a także pojawi się 9-4X. Pojawiły się także plany odnośnie wprowadzenia do sprzedaży małego Saaba 9-1, jednak w tym przypadku nie są jeszcze znane żadne, nawet dość orientacyjne daty.

Na początek pojawi się nowy Saab 9-5, który do sprzedaży trafi latem br., a zbudowany zostanie na płycie Opla Insigni i z wykorzystaniem technologii General Motors. Na początek 2011 roku przewidziany jest debiut rynkowy modelu 9-4X, zaś rok później do sprzedaży trafi Saab 9-3. Główna gama modeli zostanie ponadto uzupełniona o różne wersje nadwoziowe. Saab 9-3 z pewnością dostępny będzie w wersji Cabrio, pojawi się także wersja 9-5X.

Wszystkie modele Saaba będą mieć za zadanie nawiązać bardziej wyrównaną walkę z czołowymi markami segmentu premium - Audi, BMW i Mercedesem. Według wstępnych szacunków, roczna sprzedaż marki Saab ma wynieść od 100 do 125 tys. egzemplarzy. Przy takim założeniu jest spora szansa, że już w 2012 Saab ponownie będzie przynosił zyski.

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Turcja kupiła prawa do Saaba 9-3!

Aktualności 2015-10-19

Komentuj:

~Niedrogie :) ... dobry SAAB to wydatek 300 tys 2010-02-21

Tyle kosztuje stary 9-5 Aero z dodatkami Hirscha ... nowy to bedzie wydatek okolo 350-400 jak sie bedzie chcialo zrobic topowa wersje ... moze to i niedrogo :))) a najtanszy 9-5 kosztuje tyle co najtansze A6 czy BMW 5 :)

~ZX 2010-02-05

Oby to się udało! Bo firma naprawdę ciekawa i ma fajne, niedrogie auta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.