mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Plany Toyoty w Polsce

Plany Toyoty w Polsce

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji otwarcia fabryki silników diesla w Jelczu-Laskowicach wysłannik mojeauto.pl zapytał Wiceprezesa Toyota Motor Corporation, Pana Tokuichi Uranishi o dalsze plany inwestycyjne w Polsce.

Plany Toyoty w Polsce

"Uwzględniając założone prognozy sprzedaży w Europie uruchomiliśmy fabrykę w Wałbrzychu i Jelczu – Laskowicach i nie planujemy inwestycji do 2010 roku. Jest to baza produkcyjna, która wspiera zrealizowanie zakładanego poziomu sprzedaży. Zakładamy jednak, że cele i kolejne prognozy będą się zwiększały więc niezbędne będzie stworzenie dalszych możliwości produkcyjnych fabryk silników czy samochodów. Jeżeli po 2010 roku będą rozważane kolejne inwestycje to Polska z pewnością będzie brana pod uwagę. Muszę jednak powiedzieć, co jest dużą barierą przy podejmowaniu decyzji o inwestycji w Polsce. Olbrzymim utrudnieniem jest infrastruktura drogowa, którą należy poprawić i rozbudować i o to Polacy powinni zadbać" - Tokuichi Uranishi, Wiceprezes Toyota Motor Corporation.

 

Przeczytaj także:

Daruma na szczęście w Toyocie (2005-09-15)

 

Zobacz galerie zdjęć:

Uroczystość otwarcia fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach

Zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach - produkcja silników diesla

 

 

Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne wydarzenia

Podobne wiadomości:

Daruma na szczęście w Toyocie

Daruma na szczęście w Toyocie

Aktualności 2005-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.